×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Baireitas festivāla rīkotāji atrod citu diriģentu Nelsona vietā

Foto: EPA/Scanpix/LETAFoto: EPA/Scanpix/LETA

Baireitas "Richard-Wagner-Festspielhaus" šopavasart ieguvusi atjaunotu fasādi.

Leģendārajam vasaras mūzikas festivālam Baireitā, kas atvēlēts Riharda Vāgnera skaņdarbiem, tikai trīs nedēļas pirms ieplānotās pirmizrādes atrasts diriģents jaunajam “Parsifāla” uzvedumam.

Festivāla organizētāji otrdien paziņoja, ka Vācijas austrumos dzimušais diriģents Hartmūts Hēnhens nomainīs slaveno latviešu diriģentu Andri Nelsonu, kurš pirms nedēļas negaidīti atkāpās nezināmu “domstarpību” dēļ.

“Mēs ar prieku sagaidīsim Hartmūtu Hēnhenu, satriecošu mākslinieku un kaislīgu mūziķi, kurš dziļi pārzina Vāgnera mūziku,” norādīja festivāla vadītāja un komponista mazmazmeita Katarīna Vāgnere.

“Es esmu ļoti pateicīga Maestro Hēnhenam par jaunā uzveduma vadības uzņemšanos tik īsā laikā un ar prieku gaidu viņa uzstāšanos Baireitas festivālā.”

37 gadus vecais Nelsons, kurš pašlaik ir Bostonas simfoniskā orķestra galvenais diriģents, bet drīzumā sāks darbu ar Leipcigas “Gewandhaus” orķestri, negaidīti paziņoja, ka atsakās no Baireitas festivāla diriģenta goda.

“Sakarā ar atšķirīgām pieejām dažādos jautājumos gaisotne šīgada Baireitas festivālā neattīstījās visām pusēm savstarpēji pieņemamā veidā,” atzina Nelsona pārstāvji.

Nelsons iepriekš Baireitā ir diriģējis Vāgnera “Loengrīnu”, un par to kritiķi viņu vienbalsīgi slavēja.

Viņa atkāpšanās neilgi pirms pirmizrādes izraisīja lielu pārsteigumu operas mīļotāju vidū.

“Parsifāla” jaunais uzvedums ir vācu režisora Ūves Ērika Laufenberga veikums, un ar to ir plānots 25.jūlijā atklāt festivālu, kuru ik gadu apmeklē Vācijas politisko un sabiedrisko aprindu pārstāvji.

Arī kanclere Angela Merkele regulāri apmeklē šo pasākumu, taču šogad pirmizrādes vakarā nevarēs ierasties noslogotā darba grafika dēļ.

73 gadīgo Hēnhenu apbrīno par viņa Vāgnera mūzikas interpretāciju, īpaši par vērienīgā “Nībelunga gredzena” cikla iestudējumu Amsterdamā.

Viņš diriģējis arī “Parsifālu” dažādos iestudējumos visā Vācijā, kā arī Amsterdamā, Kopenhāgenā, Parīzē un Briselē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+