×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. marts, 2016
Drukāt

Baisā invāzija Latvijā (4)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Juris Utāns stāsta, ka ideja par gleznu "Jaunā zupas virtuve jeb nacionālās identitātes nāve" viņam radusies 2015. gada vasarā, kad kļuva skaidrs, ka Latvijā tiks iepludināti bēgļi.

“Kārtējo reizi manas dzīves laikā aktualizējas jēdziens “nevardarbīga pretošanās”, uzskata mākslinieks JURIS UTĀNS, kura izstāde “Invāzija. No kā baidās vidējais latvietis” līdz 2. aprīlim apskatāma Mūkusalas mākslas salonā.

Mākslinieks secina, ka nu pienācis laiks “bēgļu topam”, kārtējam, spirālveidīgajam milzu apdraudējumam, ar kādu agrāk neesam saskārušies, taču tieši šobrīd Latvijā dzīvojošie ir paaudze, kurai tiek jautāts – kas ir sastrādāts, kāpēc viss tā notiek? Viņa izstādē apskatāmā apjomā izvērstākā glezna “Jaunā zupas virtuve jeb nacionālās identitātes nāve”, kurā atainots melnīgsnējs bars plikām pēdām pie Ministru kabineta, bet aizmugurē pie durvīm saskatāms pāraktīva pūļa ambiciozs protests, tapusi 2015. gada vasarā, kad kļuva skaidrs, ka arī Latvijā tiks iepludināti bēgļi. Māksliniekam tomēr nav bail, ka viņu varētu saukt par rasistu, jo viņaprāt, šobrīd ir pilnībā zaudēta un degradēta mēra sajūta.

“Esmu latvietis un nevēlos zaudēt savu nacionālo identitāti mistiskā, ātri uzspiestā veidā, tāpēc ka pasaulē kaut kur karo,” uzskata Juris Utāns.

Pilnu interviju ar Juri Utānu lasiet “Latvijas Avīzē” pirmdien, 7. martā vai e-lasītājā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Es piekrītu un nebaidos, arī par to ka mani var saukāt par rasisti. Jo es rēķinu, ka tādi paši rasisti, kā es ir vismaz 70% Latvijas iedzīvotāju. Un ja ir tāds nomācošs vairākums, tad kas tad mēs vairs par rasistiem?

  • Rasisti, draudziņ ir tie, kas kurina karu un taisa lai iznīcinātu tautas, rases un kulturas. Mēs esam par savas kultūras un citu kultūru saglabāšanu un saudzigu attieksmi pret tām. Un visdrošākā labākā vide katrai tautai un kulturai ir savā zemē neskarti attīstīties.
   Imperialistiem un pakļāvējiem tas traucē. Tāpēc viņi cenšas tās sajaucot iznīcināt. Un tas ir visbaisākais varas radvs pret tautām un rasēm.

 2. “Esmu latvietis un nevēlos zaudēt savu nacionālo identitāti mistiskā, ātri uzspiestā veidā, tāpēc ka pasaulē kaut kur karo,”
  cik vienkārša skaidra doma propagandas murgā
  ___
  es teiksu vēl vairāk – es nevēlos zudet nac. identitāti neviena no veidiem. bet imperialisms tagad mēģina to visos veidos izdarīt ar tautām. ari emigracijas, lauku iznīcināšanas u.tml. nu ne pirmo reizi pasaule ar imperialismu saskaras.

 3. Kādam ir arī savas domas .Paldies, par drosmi!  

Draugiem Facebook Twitter Google+