×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Baisā nolaupīšana Cūkusalā: ko par notikušo stāsta ļaundara tēvs un cietušās dēls (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Rugāju novadā ļaundaris nolaupa auto un liek upurim braukt līdzi” – šāds virsraksts pagājšnedēļ ziņu slejās pārsteidza daudzus visā Latvijā. Novada iedzīvotāji par notikušo ir šokā. Izplatās arī visādas baumas. Patiešām: notikums, kad jauns vīrietis nolaupa automašīnu kopā ar tās īpašnieci, 65 gadus vecu pensionāri, nav ikdienišķs ne tikai novada, bet pat valsts mērogā.

Pensionāre šobrīd ārstējas slimnīcā no smagām traumām un par notikušo runāt nevēlējās, bet 23 gadus vecais Artūrs atrodas izmeklēšanas izolatorā un kontakti ar ārpasauli viņam liegti. Viņam veiks arī psihiatrisko pārbaudi. Kas tad notika naktī no svētdienas (3. augustā) uz pirmdienu Cūkusalā (tā vietējie sauc viensētu rajonu uz ceļa Rugāji–Tilža, deviņus kilometrus no Rugāju centra)?

Jaunais vīrietis kopā ar ģimeni dzīvo viensētā, kas no pensionāres Elvīras mājām atrodas divus kilometrus. Kaimiņi esot sadzīvojuši labi, pat draudzīgi. Elvīras vīrs, kas pirms dažiem gadiem nomira, bijis labs draugs Artūra tēvam Valdim. Elvīras pieaugušie bērni dzīvo Rīgā, un kundzei pēdējos gados nācies dzīvot un saimniekot vienai, taču sieviete ir žiperīga. Sēta sakopta, iekopts dārzs, zied puķes, siltumnīca. Kad bijis nepieciešams, Artūra ģimene, lielākoties pats Artūrs, Elvīrai nākuši palīgos.

Dažas dienas pēc notikuma Artūra tēvu Valdi satieku pie svaigi celtas dzīvojamās mājas. Tas disonē ar faktu, ka Valdis, kā pats saka, strādā tikai gadījuma darbus. Kaimiņi gan par to nebrīnās: Valda brālis ir lielzemnieks un liela zemnieku kooperatīva vadītājs, palīdzējis brālim. Arī Valdis agrāk bijis zemnieks, šeptējies ar mežiem, taču neesot veicies. Ar dzīvesbiedri Valentīnu, kas ir viena no labākajām apkaimes pavārēm, ir divi dēli, meita, un divi no radiem pieņemti bērni, no kuriem viens jau savā dzīvē. Bērni labi audzināti, klusi un kārtīgi, vienīgi Artūram bijušas nelielas problēmas, kas esot atrisinātas. Tiesa, kā man Rugājos sacīja kāds Artūra vienaudzis, kad iedzerot, tad kļūstot neomulīgi – Artūrs paliekot pārlieku aktīvs, kaut kur jāskrienot, kaut kur jābraucot…

“Svētdien Artūrs ar diviem draugiem mazliet pasvinēja, iedzēra. Trijos naktī vienkārši pazudis. Draugi paraustīja plecus un aizbrauca. Kā es pēc tam uzzināju no Elvīras dēla, ap pieciem no rīta Artūrs bijis pie Elvīras, kura jau bija sākusi apdarīt rīta darbus. Viņš piedraudējis ar bisei līdzīgu ieroci. Paņēmis mašīnu un licis tantei braukt līdzi. Tikai pēcpusdienā Siguldā Artūrs arestēts, bet Elvīra tikusi no viņa vaļā Gulbenes novadā. Es nezinu, kas visu šo laiku kopš trijiem naktī noticis, ar dēlu neesmu runājis, zinu tikai, ka viņš nodarītajā atzinies. Šoks ir baigais. No kurienes viņam šaujamais? Mājās seifā man stāv brāļa bise, bet tā ir savā vietā. Tante esot vienos zilumos, smadzeņu satricinājums, lauzta riba… Kāpēc Artūram tas bija jādara? Līdz šim mums problēmu ar viņu nebija, zelta rokas, pats sev pelnīja iztiku, remontēja mašīnas un citu tehniku. Kad Elvīra lūdza palīdzību, Artūrs vienmēr gāja, nekad neatteica,” stāsta tēvs Valdis.

Varbūt Elvīrai ar Artūru bija kādas nesaskaņas? “Nē, ko jūs! Tante bija laba. Mums patiešām visu laiku bija labas attiecības. Tagad ķeza ir liela. Ko dēls sastrādājis, to arī saņems. Ierocis, nolaupīšana, sišana – par to būs jāsēž cietumā. Es tiešām nesaprotu, kāpēc tas viss tā notika,” skumji saka tēvs.

Elvīras dēls Gints strādā vienā no Rīgas autotirdzniecības uzņēmumiem un zina teikt, ka Artūram tā neesot pirmā reize, kad viņš reibumā paņem bez atļaujas svešu automašīnu, kaut kur brauc un sataisa nepatikšanas, bet līdz šim viņš sveikā ticis cauri, cietušie piedevuši. “Ja stāsts būtu tikai par mašīnu, dzelžiem, tad es jau arī vienreiz Artūram iemauktu un pārējo sarunātu ar kaimiņu, viņa tēvu. Bet pacelt roku pret manu mammu, piekaut viņu līdz bezsamaņai, iemest bagāžniekā un kaut kur vest, pēc tam likt mežā izģērbties… Mammai ir smadzeņu kontūzija, lauztas ribas. Kā kaut ko tādu var izdarīt? Cilvēkam jāsaprot, ko lieto!” sašutis teic Gints.

Tuvākajā apkaimē nevienam neesot noslēpums, ka Artūrs aizrāvies ar pašdarinātā alkohola lietošanu.

Kā jau policija ziņoja, pēc tam, kad noziedznieks ar sievieti viņas mašīnā aizbraucis, Gulbenes novadā cietušajai izdevās atbrīvoties. Bet ļaundaris turpinājis ceļu nezināmā virzienā. Sieviete ziņoja policijai. Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes darbinieki sadarbībā ar VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes Siguldas iecirkņa darbiniekiem veikusi vērienīgu meklēšanu un operatīvos pasākumus. Tajā pašā dienā Siguldas novadā policisti atrada nolaupīto automašīnu, bet vēlāk tika notverts arī aizdomās turamais, 1991. gadā dzimušais vīrietis. Savu vainu izdarītajā noziegumā vīrietis atzinis. Jau agrāk viņš bijis nonācis policijas redzeslokā. Sākts kriminālprocess par laupīšanu un par nelikumīgu brīvības atņemšanu. Jāpiebilst, ka gan laupītājs, gan ķīlniece liecinājuši par ieroča lietošanu. Policija gan vēl to neesot atradusi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kāpēc Elvīrai tiek gan- tante, gan kundze, gan pensionāre? Kāpēc kaut vai Valdis netiek dēvēts par veci, večuku, sirmgalvi? Un izmanīgais noziedznieks Artūrs (varētu būt ap 40) no 20 gadnieku redzespunkta noteikti izskatās pēc onkoļa! Visi ir cilvēki, bet sieviete, līdz ko vairāk par 50- tā vairs nav cilvēks. Rakstītājam vajadzētu sadot pa pautiem!

  • Iedzer aukstu ūdeni, nomierinies! Kundze – kungs
   Tante – onkulis
   Pensionāre – pensionārs
   Vecene, večiņa un sirmgalve???

  • >> mātīte
   Jā, Latvijā savdabīga attieksme pret sievietēm.

  • Izmanīgais Artūrs nevarētu būt onkuls ap 40, jo ir nieka 23 gadus vecs 🙂 Artūra vecums minēts otrās rindkopas pirmajā teikumā

   štrunts par terminaloģiju, notikums pats par sevi interesants. Gaidīsim, ko par to stāstīs pats Artūrs un cietusī! apklaušinot kaimiņus un tuvākos radiniekus visu patiesību neuzzināt …

 2. tas zēns psihiski traumēts—citādi cilvēks ar normālu saprātu šādi rīkoties nevarētu —tikai ceļs rakstā laikam nepareizi norādīts.

 3. Ja nebútu skumji,tad “Dávana vientulai sievietei” -bús zéns saskatíjies

Draugiem Facebook Twitter Google+