×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Baisi, kā vēršas pret miermīlīgu izstādi, sarunā ar “LA” sašutis Ukrainas vēstnieks (26)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

“Ukrainā ļoti labi saprot, ka huligānu vēršanās pret izstādi “Maidana cilvēki” neataino nedz Latvijas valsts, nedz tās sabiedrības vairākuma pozīciju. Latvijas sabiedrība ir apvienojusies atbalstam Ukrainai, un tas izpaužas reālos darbos,” intervijā “LA” uzsver Ukrainas vēstnieks Latvijā Jevhens Perebijnis.

Tomēr vēstnieks uzskata, ka Rīgas pašvaldībai un tiesībsargājošajām iestādēm vajadzēja nodrošināt izstādei apsardzi: “Tā vietā, lai izstādi aizstāvētu no vandaļiem, Rīgas dome izstādi sodīja ar morālu metodi – aizliedzot to. Cilvēki, kas paspēja izstādi aplūkot, varēja pārliecināties, ka tas ir māksliniecisks projekts, kurā nav mājienu uz vardarbību vai nacionālā naida kurināšanu. Esmu pārsteigts, ka Rīgā, Eiropas valsts galvaspilsētas centrā, Latvijā – Ukrainai draudzīgā valstī – vēl pirms izstādes atvēršanas notika ekstrēmistu uzbrukumi. Baisi, ka ES valsts galvaspilsētas centrā cilvēki maskās un ar nažiem vēršas pret miermīlīgu izstādi, kurā redzami cilvēki vienā no pēdējā laika svarīgākajiem vēsturiskajiem notikumiem Eiropā.”

Tāpat Ukrainas vēstnieks J Perebijnis piebilst: “Es apmeklēju Rīgā dažas grāmatnīcas un tajās redzēju dīvainu ainu. Tajā bija grāmata, kurā kāds autors apgalvo, ka Staļins 1940. gadā paglābis Baltijas valstis, pievienojot tās PSRS, un ka pēc būtības tāda Latvija, Lietuva un Igaunija neeksistē. Turpat grāmatnīcu plauktos var atrast desmitiem antiukrainisku grāmatu. Latvijā varētu būt simtiem tūkstošu cilvēku, kam tās nepatīk, taču neviens tādēļ neiet demolēt grāmatu veikalus.”

Visu interviju ar Ukrainas vēstnieku Latvijā Jevhenu Perebijni lasiet 23. oktobra “Latvijas Avīzē” vai “Latvijas Avīzes” e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Runa jau nav par izstādi, bet par valsts spējām ( šoreiz Vienotības Kozlovskis ) nodrošināt kārtību valstī – Rīgā tās spējas pie Ministru Kabineta nama nav= pat tur pāri ielai zaļumos var sēdēt rota zaļo vīriņu un nekas ( kameras nesniedzot, logi netīri, ka cauri nevarot redzēt un vel kādi tur aizbildinājumi).
  Tas pats, kas Kozlovskim uz robežas – vakar vel žogu nevajagost – laikam ,ko tie robežsargi varētu piepelnīties pēkšņi zaudējot redzi un dzirdi par čaukstošiem papīrīšiem… Būs žoga – kāds ziņkārīgs žurnālists varētu vaicāt – Kozlovski, bet tajā caurumā jau taciņa…Kā tā un neredzēt? Par cik neredzēt?

 2. Pilnìgs bulšits śì izstàde un ñemšanàs ap to. Ja organizatoram bùtu mèrķis iepazìstinàt plaśu sabiedrìbu ar śo izstādi, tà būtu internetà. Esośajà izpildìjumà tàs ir tàdas provokatìvas spèlìtes un polic.pareizi dara, ka nepavelkàs uz prastàm lètàm provokàcijàm dèļ kkàdàm skvèrā izstàdìtàm bildèm. Drìzàk vajadzètu pret organizatoru ierosinàt adm.pàrkàp.lietu par savu pienàk.nepildìśanu – apsardzes nenodrośināśanu (gadìjumà, ja tas ir paredzèts apk) un izteikt brìdinàjumu.

 3. Nu kas tur tajās plastmasas bildēs tik vērtīgs, lai tērētu laiku un bojātu garastāvokli. Ir taču īsti mākslinieki un īsti mākslas darbi, ko vērts apskatīt.

  • Šī Izstāde bija vērtīga mūsu valsts varas turētāju un pašu iedzīvotāju attieksmes parādīšanai. Esmu ļoti pateicīgs Meļņikova kungam, ka viņš ar savu izstādi parādīja, kas mums ir svarīgs. Rīgā, kur dzīvo lielākā daļa pēc PSRS sabrukšanas Latvijā palikušo PSRS Baltijas Kara apgabala u.c. sovoku imigrantu un viņu pēcteču, izstādi nāca demolēt. Jelgavā, neskatoties uz zināmu tur palikušo vateņu procentu, izstādei nekas nenotika, jo patrioti devās izstādi apsargāt. Līdz ar ko arī vietējās varas iestādēm nācās turēt līdz.

 4. Šim pārsistajam degunam (Perebijnis) nav ko ložņāt pa mūsu grāmatu veikaliem un norādīt, ko tur izlikt un pārdot. Pieradis visus pamācīt, kā dzīvot, kaut paša valsts tūlīt bankrotēs.

  • Tu, kaķa .., tinies prom uz savu RaSSiju ar visām savām Staļina propogandas makulatūru. Šīs ruSSo-fašistu grāmatbīcu “Polaris” tīkls ir jālikvidē.

  • tinies gan uz Russia – Porussia! bet Poляris sevišķas vainas nav – ka izbijis grāmatnieks saku!

 5. “Latvijā varētu būt simtiem tūkstošu cilvēku, kam tās nepatīk, taču neviens tādēļ neiet demolēt grāmatu veikalus.”
  ================================================================
  Latvijā ir simtiem tūkstošu cilvēku, kam tās [ukraiņu dziesmas] patīk. Neķer muļķus, Perebij!
  “Ти ж мене підманул (а) / Ти ж мене підвел(а), / Ти ж мене молодого / З ума-розуму звел..”

 6. Tādu, kam tagad viss ukrainiskais ir kā sarkana lupata, šeit pietiek. Biedē tas, ka posta darbi notiek mūsu varturu durvju priekšā. Un nekas. Vienreiz nekas, otrreiz nekas …

  • latvietis parastais Atbildēt

   izstādē no ukrainisma bija stipri pamaz, tā pamāta slevēja vardarbibu un labējo sektoru. nebrinitos ja demoletāji butu paši ukraiņi

   • Latvietis neparastais Atbildēt

    Ja tev būtu kaut nedaudz intelekta, tu noteikti būtu vismaz reizi mūžā apmeklējis Krievu Mākslas muzeju Sanktpēterburgā. Tur apskatāma Iļjas Repina slavenākā lielformāta glezna “Zaporožjes kazaki raksta vēstuli turku sultānam” Gleznā redzami Zaporožjes kazaku un arī mūsdienu Ukrainas nacionālie simboli – melnisarkanais un zilidzeltenais karogs. Tas karogs, kuru vandāļi saplēsa, nebija Pravij sektor karogs. Pravij sektor karogs ir citāds – ar trizubu un uzrakstu.
    Bet – kādas tev pretenzijas pret Pravij sektor? Tā ir nacionālistu partija, kas pārstāvēta Radā. Latvijā, atšķirībā no fašistiskās Putlera Krievijas, šī partija nav aizliegta.

   • Parastais būs cēlies no konformistiem, kuri PSRS laikā personīgas labklājības uzturēšanai visādi liecās zem Maskavas ielikteņiem, lai tikai neizkristu no rindas pasūtījumu galdā. Nezinu, kas tu esi par latvieti, taču redzu, ka tu noliedz barikādes un Latvijas un visu bijušo Varšavas pakta valstu brīvību un neatkarību. Un pēc būtības atbalsti verdzību un visneiedomājamākās cūcības lētas desas un šņabja dēļ. Man kauns, ka dzīvoju vienā valstī ar tādu kā tu.

 7. Jautājums – Vai Kozlovskis zina, kur ir MK un kur iela tam blakus? Ja demolē pie MK tad laiks mosties un sūtīt policistus, bet salda čuča, kā uz robežas …

 8. nekas nav aizmirsts Atbildēt

  Izstādīte miermīlīga, maidaunīši ari tādi jauki un miermīlīgi cilvēciņi.
  Desmitiem dzīvu cilvēku Odesas Arodbiedrību namā ari sadedzināja visai miermīlīgi, ar smaidiņiem intelekta neskartajās sejiņās.

  • Būsi kaut ko sajaucis vai arī noticijēs Taņkas Ždaņkas meliem. Tie bija Dauņbasa prokrieviskie dauņi, kas dedzināja cilvēkus. Ja runājam par “intelektuālām sejām”, tad Besam, Ķirurgam, Givi un citiem Putļera teroristiem tā inteliģenceplūstim plūst :))) Vai arī Dirsam un Bukainim – cik daudz inteliģences šajos viepļos!

  • Protams, ka nekas nav aizmirsts! Ne ukraiņi, ne latvieši nav aizmirsuši Baigo gadu un deportācijas uz Sibīriju lopu vagonos.

  • troļļi jāignorē Atbildēt

   Neaizmirsējs ir Kremļa trollis. Troļļus vajag ignorēt. Putinisti paši sadedzina cilvēkus Odesā un vainu uzveļ ukraiņiem. Ciniski slepkavas, un Maidana izstāde ir lielisks pierādījums tam, ka arī Rīgā netrūkst šo slepkavu atbalstītāju, uz Putina TV adatas uzsēdināto.

 9. Vai tas bija tik sen, kad ukraiņi vienotā frontē ar pārējiem krievvalodīgafiem zākāja latviešus par fašistiem?

 10. beidz uzbāzties ar savu idealoģiju Atbildēt

  citas valsts iedzivotājiem. tu ievies kārtibu savās mājās un tad ar padomiem uzbāzies

  • Tieši tā – neuzbāzieties mums ar savu “Ŗusskij mir”!

   • kāds man sakars ar riskij mir? Atbildēt

    es esmu latvietis cik tālu ciltskoks sniedzas un man te negribas maidanu, pilsoņu karu, un izpostitu valsti kā ukrainā. netēlo lielāku ukraini te par pašiem ukraiņiem tent.

    • Man nekas nav jātēlo. Esmu Latgales nacionālā partizāņa mazmeita un tāpēc Stepana Bandera attēls man ir goda vietā blakus Aglonas Dievmātes ikonai. Бандера – наш герой! Покрова – наш праздник!

Draugiem Facebook Twitter Google+