Latvijā
Kriminālziņas

Baiss noziegums: notiesā par patēva noslepkavošanu un līķa apgānīšanu 16

Par patēva slepkavību un līķa apgānīšanu tiesa apsūdzētajam vīrietim piemērojusi brīvības atņemšanu uz 20 gadiem, ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem, konfiscējot nekustamos īpašumus un transporta līdzekli, informē Ģenerālprokuratūra.

Prokurors tiesai bija lūdzis piemērot apsūdzētajam mūža ieslodzījumu. Tikmēr pret apsūdzētā radinieci Valsts policijai lūgts izlemt jautājumu par iespējamu kriminālprocesa uzsākšanu.

Izmeklēšana liecina, ka 2014. gada 22. decembra vakarā apsūdzētais ieradās pie sava patēva, lai atdotu atpakaļ patēva kaimiņam piederošo portatīvo datoru. Visi trīs turpat iedzēruši. Pēc kāda laika kaimiņš aizgājis.

Naktī starp patēvu un apsūdzēto sācies konflikts. Pilnīgi apzinādamies, ka patēvs atrodas bezpalīdzības stāvoklī, būdams naidīgi un agresīvi noskaņots, izmantojot savu fizisko pārsvaru pār viņu, apsūdzētais sāka viņu sist. No virtuves apsūdzētais paņēma nazi. Cietušā galvas un kakla apvidū apsūdzētais veica 41 durti-grieztus ievainojumus, ekstremitāšu apvidū veikta viena durti-griezta brūce, liecina tiesas materiāli. Patēvs sava veselības stāvokļa dēļ nebija spējīgs pretoties padēla pielietotajai vardarbībai.

Apsūdzētais pārliecinājās, ka cietušais ir miris. Tajā pašā naktī apsūdzētais līķim veica dzimumorgānu un vēdera priekšējās sienas daļas nogriešanu.

Ģenerālprokuratūra norāda, ka 17. martā tiesa no minētās krimināllietas izdalīja materiālus par liecinieces – apsūdzētā vecmāmiņas, iespējams, nepatiesām liecībām. Krimināllietas materiāli nosūtīti Valsts policijai jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Savukārt attiecībā pret kādu narkoloģijas klīniku tiesa lēmusi izdalīt minētās krimināllietas materiālus, lai Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde veiktu tematisko pārbaudi, ņemot vērā faktu, ka iztiesāšanas laikā tika konstatēti iespējami grāmatvedības kārtošanas nosacījumu pārkāpumi.

Prokurors pēc iepazīšanās ar pilna sprieduma tekstu nolēma nepārsūdzēt to, jo apsūdzētajam piemērots 20 gadu brīvības atņemšanas sods, kas Krimināllikumā ir otrs bargākais soda mērs pēc mūža ieslodzījuma.

Nosakot sodu, tiesa spriedumā pamatojusi savu pozīciju, norādot, ka ņem vērā augstākas instances tiesas nolēmumus par brīvības atņemšanas soda mēriem par analoģiska nozieguma izdarīšanu pie analoģiskiem atbildību pastiprinošiem apstākļiem, tāpēc nepiemēro mūža ieslodzījumu.

LA.lv