×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. marts, 2014
Drukāt

Bajāre: darbs Pasaules bankā būs interesants un izaicinājumu pilns (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre.

Finanšu ministrijas (FM) valsts sekretāre Sanita Bajāre, kura jūlijā sāks darbu Pasaules bankā, jauno amatu vērtē kā interesantu un izaicinājumu pilnu.

Pašreizējā FM valsts sekretāre būs Pasaules bankas direktoru valdes direktores vietniece un šo amatu ieņems divus gadus.

Bajāre intervijā aģentūrai LETA sacīja, ka arī jaunajā amatā saglabāsies saikne ar FM. Pašreizējā FM valsts sekretāre būs Latvijas pārstāve Pasaules bankā, strādās ar FM un ar Eiropas Savienības prezidentūru, pastarpināti reprezentēs Eiropas Savienību kā prezidentūras valsts Latvijas pusgada prezidentūras laikā.

Vaicāta par būtiskākajiem pienākumiem jaunajā amatā, Bajāre minēja rudenī prezentēto Pasaules bankas jauno stratēģiju, kas ir jāievieš, virzoties uz lielajiem izaicinājumiem – samazināt zemo ieņēmumu reģionus, palielināt cilvēku labklājību visā pasaulē. Pasaules bankas prezidents ir sācis darbu, lai padarītu efektīvāku pārvaldību Pasaules bankā. Bajāre atzina, ka varēs sniegt palīdzīgu roku šajos aspektos, jo Latvija un FM izgājusi cauri ļoti nopietnai krīzei un pārvaldības efektivizēšanai.

“Pasaules banka ietver sevī gan palīdzības instrumentus, gan aizdevumu instrumentus. Latvija kā dalībvalsts piedalās starptautiskajā attīstības finansējumā, līdz ar to šajos instrumentos mums ir iespēja sevi parādīt globāli pasaules mērogā, jo sevišķi situācijā, kad Latvija vada Eiropas Savienības prezidentūru,” sacīja Bajāre.

FM valsts sekretāres amatu Bajāre pildīs līdz jūnija beigām.

FM Komunikācijas nodaļas vadītājs Aleksis Jarockis aģentūru LETA informēja, ka finanšu ministrs Andris Vilks (V) vēl nav pieņēmis gala lēmumu, kā tiks izraudzīts jaunais FM valsts sekretārs, jo šis jautājums vēl nav starp ministra prioritārajiem dienaskārtības jautājumiem. Jaunā valsts sekretāra izraudzīšana notiks tuvāk vasarai, vai nu rotācijas kārtībā ieceļot kādu no esošajiem FM vadības kolēģiem, vai rīkojot publisku konkursu. Primāri finanšu ministrs raudzīsies uz esošajiem ministrijas kolēģiem, ar kuriem viņš jau strādā kopš 2010.gada un kuru veikumu un profesionalitāti ļoti augstu vērtē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Prieks, ka Latvijas cilvēki ir ļoti profesionāli. Taču žēl, ka viņu profesionalitāte vairs nepalīdzēs Latvijai. Lai Bajāres kundzei veicas jaunajā darbā!

Draugiem Facebook Twitter Google+