×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Bajaruns: Pieredzes trūkst, taču no spēles ārā nekrītu

Juris KalniņšJuris Kalniņš

„Man Mihails Vasiļonoks sezonas beigās pateica, lai gatavojos – būšot jābrauc uz izlasi. Viņš esot parunājis, lai paņem mani uz pārbaudēm,” hokejists Lauris Bajaruns atzīst, ka nokļūšana Latvijas izlases kandidātu lokā viņam neesot bijis kā zibens spēriens no skaidrām debesīm.

Bajaruns nebija iekļauts Latvijas Hokeja federācijas izplatītajā kandidātu sarakstā, kas gatavosies pasaules čempionātam, taču vēlāk tika izsaukts uz nometni. Par viņu labu vārdu aizlicis sporta kluba “Liepājas metalurgs” hokeja direktors Mihails Vasiļonoks.

„Trenējos un daru visu iespējamo, lai tiktu sastāvā. Mēģinu treneriem parādīt to, ko es varu, taču par savām izredzēm aizbraukt uz Helsinkiem neko nevaru pateikt. Nav skaidrs, kas vēl pievienosies izlasei un kas nē, un ko īsti treneris domā,” teic Bajaruns, kuram līdz šim vēl nekad nav spēlējis pasaules čempionātos. Viņš ir pārstāvējis Latvijas izlasi vienā U-18 un divos U-20 pasaules čempionātos.

Bajaruns bija Latvijas izlases sastāvā visās četrās aprīlī aizvadītajās pārbaudes spēlēs un pirmajā mačā pret Čehiju izcēlās ar vārtu guvumu. „Viņi gāja uzbrukumā, uzšķēla pa vārtiem, Jučers labi atsita, vienam čeham nūja salūza un aizskrējām 3:2 uzbrukumā. Aizsargs nepareizi nospēlēja, līdz ar to man sanāca izlīst uz vārtiem, uzmetu un pats arī tiku pie atsistās ripas,” atminas Bajaruns, kurš kopā izlases sastāvā guvis trīs vārtus. „Pirmais bija pirms diviem gadiem turnīrā Norvēģijā, bet otrais pagājušajā gadā Francijā – Soča (Kristaps Sotnieks) pa biksēm iemeta un ripa ieleca vārtos. Arī gols!” smejas Lauris.

Pēdējās četras sezonas Bajaruns pārstāv „Liepājas metalurgu” un spēlē Baltkrievijas atklātajā čempionātā, tāpēc ikdienā nesanāk cīnīties pret tāda līmeņa pretiniekiem kā Čehijas un Zviedrijas izlase. „Nav tik grūti. Varu izsekot visam līdzi un normāli spēlēt. Protams, zviedri ir ātri un hokejs citādāks nekā sezonas laikā, bet – spēlēt varu, galva negriežas. Nejūtu, ka kristu ārā, taču pieredzes trūkums, protams, ir jūtams. Daru, ko varu,” spriež 24 gadus vecais uzbrucējs, piebilstot, ka pielāgoties galvenā trenera Teda Nolana prasībām neesot grūti.

Šosezon Baltkrievijas atklātajā čempionātā viņš 45 spēlēs izcēlās ar 17 rezultativitātes punktiem (3+14). Nākamajā sezonā „Liepājas metalurga” komanda Baltkrievijā vairs nespēlēs. „Mēģināšu meklēt citu komandu. Ar Vasiļonoka palīdzību esmu dabūjis vienu aģentiņu, kas palīdzēs kaut ko atrast. Šobrīd vēl nav nekādu virzienu, taču esmu apņēmības pilns turpināt profesionālo karjeru,” uzsver Lauris Bajaruns.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+