Baksam/Stupelim uzvara pasaules čempionāta blakusvāģiem otrajā posmā 0

Pasaules čempionātā motokrosā blakusvāģiem otrajā posmā – Ukrainas “Grand Prix” – svētdien uzvaru izcīnīja Nīderlandes braucējs Etjēns Bakss, kura kantētājs ir latvietis Kaspars Stupelis.

Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Latvijas un Nīderlandes duets pirmajā braucienā ieņēma otro vietu, bet otrajā izdevās finiša līniju šķērsot pirmajiem, uzvarot arī sacensību kopvērtējumā.

Vēl pirms pasaules čempionāta pirmā posma kritienā Bakss guva ļoti smagas traumas un divas nedēļas pat pavadīja reanimācijā, tomēr tā kā starp pirmo un otro sezonas posmu bija vairāk nekā pusotrs mēnesis, šoreiz ekipāža varēja atgriezties uz starta.

Latviešu duets brāļi Lauris un Jānis Daideri posmā izcīnīja augsto ceturto vietu. Pirmajā braucienā viņi bija piektie ātrākie, taču labāku rezultātu izdevās izcīnīt otrajā braucienā – trešā pozīcija, kas kopsummā deva ceturto vietu.

Beļģa Jana Hendriksa un latvieša Elvija Mucenieka duets summā ierindojās piektajā vietā, cita Latvijas ekipāža Māris Rupeiks un Haralds Kurpnieks ierindojās devītajā vietā, bet Arnolds un Gints Sīļi divu braucienu summā ieņēma 16.pozīciju.

Sacensībās piedalījās arī Mārtiņa un Kaspara Krievu ekipāža, kā arī lietuviešu braucējs Litauris Varjokojs ar latviešu kantētāju Mārtiņu Antonu, tomēr šie dueti nevienā no braucieniem nespēja tikt pie kopvērtējuma punktiem.

Tāpat šajā posmā sacensībās atgriezās desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens no Nīderlandes, kurš sezonas pirmajā posmā kritienā guva 11 kaulu lūzumus, tomēr viņa ekipāža spēja finišēt vien otrajā braucienā, kurā izcīnīja piekto vietu.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā līderpozīcijā pēc diviem posmiem ar 92 punktiem atrodas beļģa Bena Andriasena ekipāža, brāļi Daideri ar 74 punktiem ieņem trešo vietu, bet Rupeiks un Kurpnieks ar 57 punktiem ir ceturtie. Viņiem seko Hendrikss un Mucenieks, kuru ekipāžai 53 punkti.

Stupelis ar Baksu, startējot vienā posmā, ar 47 punktiem atrodas septītajā vietā, bet Sīļi ir 22.pozīcijā ar otrajā posmā nopelnītajiem 12 punktiem.

Nākamās sacensības norisināsies 26.maijā Vācijā, bet kopumā čempionātā ieplānoti 14 posmi, no kuriem desmitais augusta vidū risināsies Latvijā.