Sports
Motoru sports

Bakss/Stupelis kļūst par pasaules čempionāta līderiem0


Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis.
Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis.
Foto: Ralf van Kessel

Holandieša Etjēna Baksa un latvieša Kaspara Stupeļa ekipāža pasaules čempionāta otrajā posmā motokrosā Talaverā de la Reinā (Spānija) neuzvarēja nevienā no braucieniem, tomēr kopvērtējumā izrāvās līderpozīcijās.

Jaunās sezonas sākums padevies ļoti intriģējošs, uz uzvaru katrā no braucieniem tēmējot vairākām ekipāžām. Spānijā katrā braucienā bija citi vinnētāji – pirmajā francūzis Valentīns Žirū un vācietis Andreass Hallers; otrajā holandietis Kūns Hermans un francūzis Nikola Musē.

Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis pirmajā braucienā jau starta piekāpās Žirū ekipāžai un apdzīt to vairs nespēja, lai gan finišā uzvarētāji nebija tālu – tikai sešas sekundes.

Vēl interesantāks izvērtās otrais brauciens, kuru Bakss/Stupelis sāka tikai no 15. vietas un aizbrauca līdz ceturtajai. Līdz otro vietu izcīnījušajiem Marvinam Vanlušenam un Benam van den Bogārtam palika tikai pusotra sekunde, līdz trešajā vietā finišējušajiem Davī Sandersam un Lari Kunnam – sešas desmitdaļas.

Otrā posma divu braucienu summā Baksam/Stupelim sanāca otrā vieta aiz Hermana/Musē (viņiem pirmajā braucienā ceturtā vieta), bet sezonas kopvērtējumā ar 80 punktiem izdevies pārņemt vadību. Tiesa, tikpat punkti ir arī pasaules čempioniem Vanlušenam/van den Bogārtam.

Saistītie raksti

Neveiksmīgas sacīkstes izvērtās igaunim Kertam Varikam un Laurim Daideram, kuri pirmajā braucienā izcīnīja 10. vietu, otrā brauciena vidū bija septītajā pozīcijā un izstājās.

Pasaules čempionāta trešais posms notiks otrajās Lieldienās 22. aprīlī Oldebrūkas trasē Nīderlandē.

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS EKIPĀŽĀM

1. Etjēns Bakss un Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija) 80,
2. Marvins Vanlušens un Bens van den Bogārts (Nīderlande/Beļģija) 80,
3. Kūns Hermans un Nikola Musē (Nīderlande/Francija) 72,
8. Kerts Variks un Lauris Daiders (Igaunija/Latvija) 41.

LA.lv