×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
7. jūnijs, 2015
Drukāt

Bakss un Stupelis triumfē Stelpē un pārņem vadību kopvērtējumā

foto - www.rienwillems.nlfoto - www.rienwillems.nl

Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa ekipāža ar dubultuzvaru pasaules čempionāta sestajā posmā motokrosā ekipāžām Stelpes trasē kļuvuši par sezonas kopvērtējuma līderiem.

Stelpes “Pīlādžu” trases debijas reizē pasaules čempionātā ekipāžām ieradās 24 ekipāžās. Pamaz, kas ļauj runāt par zināmu krīzi šajā motokrosa klasē, tomēr līderu gals bija gandrīz pilnā sastāvā un kvalitāte šoreiz pārspēja kvantitāti. Pēdas kaula lūzuma dēļ uz brīdi no pasaules čempionāta aprites izkrituši pasaules čempioni Bens Adriansens un Bens van den Bogerts. Pārējiem tā ir iespēja pakāpties pa kopvērtējuma kāpnītēm.

Divas dienas Stelpes trasē pagāja Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa zīmē. Sestdienas kvalifikācijā no starta visiem pa priekšu aizbrauca desmitkārtējais pasaules čempions Daniels Vilemsens, taču finišā pirmie bija Bakss/Stupelis. Kaspars sprieda, ka šāda iesildīšanas bijusi ļoti vērtīga – ja viņam Stelpes trase ir labi zināma, tad Etjēnam vajadzēja sarast ar tās pampakiem un uztaustīt pareizo ritmu.

Pirmā finālbrauciena startā ar kārtīgu motocikla tiesu pirmajā līkumā priekšā pārējiem bija Bakss un Stupelis. Trasē, kura vairāk piemērota solo klašu motocikliem un apdzīšana ir ļoti sarežģīts rēbuss, tā bija jau vairāk kā puse no uzvaras. Aiz muguras bija Jans Hendrikss un Elvijs Mucenieks, kuriem pāris apļus nācās pacīnīties ar Vilemsenu. Līderu kvartetā izmaiņas vairāk nenotika – lai kā tā brīža kopvērtējuma līderi francūži Žirū/Musē centās tikt garām Vilemsenam – viss velti. Finišā Baksa ekipāžās pārsvars pār Hendrikusu bija septiņas sekundes, pār Vilemsenu – 19. Žirū atpalika vēl par sekundi. Vienīgā pilnā Latvijas ekipāža Jānis un Pēteris Jegorovi izcīnīja 19. vietu. Igaunis Keits Variks un Haralds Kurpnieks sāka otrā desmita vidū, taču brauciena vidū izstājās.

Otrā brauciena startā pirmie bija Jans Hendriks un Elvijs Mucenieks, taču ar pirmajiem apļiem bija redzams, ka Baksa un Žirū ekipāžas ir mazliet ātrākas. Lai izkarotu līderpozīcijas, Baksam/Stupelim vajadzēja desmit minūtes, francūži otrajā pozīcijā tika mazliket vēlāk. Tad arī sākās īsta cīņa ne tikai par uzvaru braucienā, arī par sezonas kopvērtējuma līdera pozīcijām. Brauciena otrajā daļā abas ekipāžas šķīra tikai viena sekunde, Bakss/Stupelis izturēja, pēdējos apļos palielināja pārsvaru un izcīnīja dubultuzvaru Stelpes posmā. Kopvērtējumā viņi tagad par vienu punktu apsteidz Žirū/Musē.

Jegoroviem otrajā braucienā 18. vieta un pirmie pieci punkti pasaules čempionāta kopvērtējumā, Variks/Kurpnieks atkal izstājās tehnikas defekta dēļ.

Eiropas čempionāta ceturtajā posmā kvadraciklu klasē kopvērtērjuma līderis Edgars Meņģelis uzvarēja pirmajā braucienā, bija līderis otrajā, kad pārtrūka motocikla ķēde un nekas vairāk par 20. vietu braucienā nesanāca. Sezonas kopvērtēkjumā Meņģelis ar 170 punktiem joprojām ir līderis, otraius ar 125 punktiem paliek Stelpē nestartējušais holandietis Maiks van Grinsvens, trešais ar 113 punktiem – soms Jani Tanhuanpā.

 

MOTOKROSS

PASAULES ČEMPIONĀTS MOTOKROSĀ EKIPĀŽĀM

Latvijas “Grand Prix” Pīlādžu trasē Stelpē

1. Etjēns Bakss/Kaspars Stupelis (Nīderlande/Latvija, vietas braucienos – 1., 1.), 2. Valentīns Žirū/Nikola Musē (Francija, 4., 2.), 3. Jans Hendriks/Elvijs Mucenieks (Beļģija, Latvija, 3., 3.), 20. Jānis un Pēteris Jegorovi (Latvija, 19., 18.).

Kopvērtējums. 1. Bakss/Stupelis 261, 2. Žirū/Musē 260, 3. Hendrikss/Mucenieks 232, 4. Stjuarts Brauns un Džošs Čemberlens (Lielbritānija) 183, 5. Daniels Vilemsens/Robijs Bakss (Nīderlande) 183, 16. Kerts Variks/Haralds Kurpnieks (Igaunija/Latvija) 51, 38. Jānis un Pēteris Jegorovi (Latvija) 5.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+