×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. aprīlis, 2016
Drukāt

Avārijas dēļ vistas dēt nepārstāj, bet laikus pamanīts negadījums “Balticovo” ļāva novērst nelaimi (1)

"Balticovo" sanitārtehniķu brigadieris Vladimirs Šebins rāda attīrīšanas sistēmas tvertni, kurā "rehabilitējas" pēc avārijas saglābtās baktērijas. Tuvākajā laikā tiks piegādāti arī jauni baktēriju papildspēki. Foto - Dainis Bušmanis"Balticovo" sanitārtehniķu brigadieris Vladimirs Šebins rāda attīrīšanas sistēmas tvertni, kurā "rehabilitējas" pēc avārijas saglābtās baktērijas. Tuvākajā laikā tiks piegādāti arī jauni baktēriju papildspēki. Foto - Dainis Bušmanis

“Zaudējumi būs, un cipars būs nopietns, tomēr pagaidām neņemos minēt, cik tas izmaksās,” pēc pirmdien konstatētās “Balticovo” bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas sistēmas baktēriju bojāejas teic uzņēmuma valdes loceklis Kārlis Valdens. Izrādās, lāča pakalpojumu Baltijā lielākajam olu ražotājam izdarījusi paša teritorijā esošā biogāzes ražotne. Tā notekūdeņos ieplūdinājusi digestāta šķidro frakciju ar augstu ķīmiskā skābekļa patēriņu, izraisot baktēriju slāpšanu.

Bez skābekļa maskas nevarētu

Vakar, apmeklējot plašo “Balticovo” teritoriju, lielāku rosību novēroju pie notekūdeņu attīrīšanas sistēmas. Sanitārtehniķi uzrauga, kā noris kādā tvertnē esošo baktēriju “rehabilitācija”. Tāpat notiek notekūdeņu izvešana. “Valsts vides dienests (VVD) lika iedarbināt vairāk nekā 40 gadus vecās iekārtas, tomēr pēc vienas nakts darba sapratām, ka uz tām nevar paļauties. Nolēmām labāk maksāt par notekūdeņu izvešanu, esot droši, ka viss būs kārtībā,” stāsta uzņēmuma sanitārtehniķu brigadieris Vladimirs Šebins. Viņš bija viens no pirmajiem, kas pamanīja, ka attīrīšanas sistēma nedarbojas, kā nākas. Baktērijas, kas parasti krāsojas gaiši brūnā tonī, bija kļuvušas melnas – tātad gājušas bojā. Speciālists uzreiz sazinājies ar vadību, kas tālāk par problēmu ziņojusi VVD. Speciālisti uzdevuši pārtraukt notekūdeņu attīrīšanu un aizgriezt attīrītā ūdens krānu. Kalnā, kur iebūvētas milzīgās attīrīšanas tvertnes, ož kā laukos, kad tehnika izsūknē kanalizāciju. Jūtamā smaka ir nieks salīdzinājumā ar to, kas būtu, ja nelaime nebūtu pamanīta laikus – tādā gadījumā bez skābekļa maskām šeit rādīties nevarētu, nosaka K. Valdens.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. būtu rēcīgi ja kautkādu cilvēku problēmu dēļ vistas pārstātu vairoties

Draugiem Facebook Twitter Google+