×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
3. decembris, 2012
Drukāt

Baktērijas pret kolikām

Kad līdzsvars starp labajām un sliktajām baktērijām zarnu traktā izjūk, rodas kolikas. Šis diskomforts nav patīkams pieaugušajiem, bet zīdaiņiem sagādā vēl lielākas ciešanas.

 

Labās baktērijas, kas mīt katra cilvēka organismā, stimulē imūno sistēmu, darbojas pret sliktajiem mikrobiem, nodrošina normālu vielmaiņu un pārtikas uzsūkšanos zarnu traktā. Ja sliktās baktērijas sāk strauji vairoties, izjauktais zarnu mikrofloras līdzsvars izraisa gāzes, caureju, aizcietējumus un vēdera uzpūšanos.

Zīdaiņiem kolikas visbiežāk ir līdz sešu mēnešu vecumam. Mazulis vēl nespēj pastāstīt, kas viņam kaiš, tādēļ jāzina, ka par kolikām liecina nemiers, raudāšanas lēkmes, kas sākas un beidzas bez skaidri saprotama iemesla.

Šāda uzvedība turpinās trīs un pat vairāk stundu dienā, trīs vai vairāk dienu un pat ilgāk par nedēļu. Turklāt raudāšana parasti sākas vienā un tajā pašā laikā, pēcpusdienā vai pievakarē, bieži pēc ēšanas.

Stiprās vēdergraizes iespējams mazināt, uzturu papildinot ar produktiem, kuru sastāvā ir labās baktērijas – probiotikas. Turklāt tās var iegādāties arī speciālu preparātu veidā – kā pilieni zīdaiņiem un kā tabletes pieaugušajiem.

Izvēloties līdzekli koliku mazināšanai zīdainim, ir jāpārliecinās, vai uztura bagātinātājs ir klīniski pierādīts!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+