×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Baku aiztur Eirovīzijas protesta dalībniekus

baku

Baku, kur šonedēļ notiek Eirovīzijas konkurss, policija arestējusi vairākus opozīcijas aktīvistus, kas Azerbaidžānas galvaspilsētā bija sarīkojuši nesankcionētu protesta akciju.

Protests notika pie sabiedriskās televīzijas, kas ir Eirovīzijas konkursa organizēšanas partnere. “Arestēti 30 līdz 35 cilvēki,” apliecināja opozīcijas alianses “Sabiedriskā palāta” preses pārstāve Leila Mustafajeva. Aizturēto vidū ir arī divas sievietes, kas turēja transparentu ar uzrakstu “Mēs gribam sabiedrisko TV, nevis Ilhama TV”, minot prezidenta Ilhama Alijeva vārdu, kura aktivitātes un runas dominē televīzijas ziņu izlaidumos.

Tostarp Azerbaidžānas varas pārstāvji pauduši nosodījumu mūzikas konkursa “politizācijai”, šādi reaģējot uz to, ka Zviedrijas konkursante Lorīna, kas tiek uzskatīta par vienu no spēcīgākajiem pretendentiem, tikusies ar cilvēktiesību aktīvistiem.  Eiropas Raidorganizāciju savienība (EBU), kas rīko Eirovīzijas konkursus, nedrīkst pieļaut šādas tikšanās ar “Azerbaidžānai naidīgiem” grupējumiem, sacīja prezidenta administrācijas amatpersona Ali Hasanovs. “EBU ir jāiejaucas šajā jautājumā un jāaptur politiskas akcijas,” sacīja amatpersona.

Azerbaidžānas varasiestādes vēlas izmantot Eirovīziju, lai uzlabotu valsts starptautisko reputāciju. Tomēr dziesmu konkursa dēļ pastiprināta uzmanība pievērsta arī tam, ka prezidenta Ilhama Alijeva valdība arestē oponentus, vajā žurnālistus un apspiež vārda brīvību.

Pirmdien vēl pirms pirmā Eirovīzijas pusfināla policija Baku izklīdināja nelielu demonstrāciju, kurā piedalījās aptuveni 100 aktīvistu. Otrais pusfināls notiek ceturtdien, bet fināls – sestdien. Savukārt trešdien simtiem jauniešu Baku centrā varēja policijas netraucēti sarīkot protesta akciju demokrātijas atbalstam. Akcijas gaitā neskanēja nekādi saukļi, bet demonstranti bija ģērbušies kreklos ar uzrakstu “Dziedi demokrātijai”. Tā sauc arī kampaņas organizāciju, kas ir izveidota centienos izmantot Eirovīzijas konkursu, lai pievērstu uzmanību cilvēktiesību pārkāpumiem Azerbaidžānā. Policija, kas parasti izklīdina varasiestāžu neatļautas demonstrācijas, sākotnēji aicināja aktīvistus izklīst, tomēr, kad tie atteicās pakļauties šīm prasībām, demonstrācija mierīgi varēja turpināties.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+