×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. jūnijs, 2015
Drukāt

Baku Uguns templī iekārtota “Dd studio” veidota ekspozīcija

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Piektdien, 12. jūnijā, atklās “Dd studio” izveidoto ekspozīciju senajā uguns templī Atašgahs, kas atrodas Baku, Azerbaidžānā, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Aprīļa beigās šajā templī tika aizdedzināta 1. Eiropas Spēļu olimpiskā lāpa, un jaunā ekspozīcija papildina kultūras notikumu klāstu, kas pavada Eiropas Spēles, kuras 12. – 28. jūnijā notiks Baku.

Atašgahs ir sena uguns pielūdzēju svētvieta. Azerbaidžāņu valodā “atašgah” nozīmē “uguns māja”. Sākotnēji tas ir uzcelts teritorijā, kur bija novērojama neparasta dabas parādība – “degošā zeme”. Tā rodas vietās, kur caur augsni no pazemes pastāvīgi sūcas dabasgāze.

Ugunij azerbaidžāņu kultūrā ir īpaša nozīme, tā tiek cienīta un uzskatīta par katras mājas svētību. Viņi paši mēdz Azerbaidžānu dēvēt par “uguns zemi”. Atašgahs ir unikāls kultūras piemineklis, ko Azerbaidžānas valdība ir izvirzījusi iekļaušanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, tāpēc likumsakarīgi, ka Baku Eiropas Spēļu olimpiskā lāpa tika iedegta Atašgahā.

Šobrīd templī ir izveidota jauna, latviešu uzņēmuma “Dd studio” projektēta un īstenota ekspozīcija, stāsta studijas pārstāve Indra Krastiņa. Atašgaha ēka ir veidota pēc tradicionālo austrumu viesnīcu jeb karavanserālu parauga. “Ekspozīcija piemērota vēsturiskajām telpām, daudzas no kurām ir neliela izmēra celles, kurās senatnē mitinājās uguns pielūdzēju askēti. Katra telpa ir veidota kā atmosfēriska vide, kurā lielu lomu spēlē gaismas un ēnas kontrasti. Lai gan ticīgie templi sen jau atstājuši, ekspozīcija ļauj iztēloties laiku, kad tās mūros tika skaitītas mantras un godināta uguns,” norāda Krastiņa.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+