Sports
Citi sporta veidi

Baldonē par vairāk kā miljonu eiro uzbūvēts stadions0


Baldones stadions
Baldones stadions
Publicitātes foto

Jaunizbūvētais stadions Baldonē kļuvis par astoto starptautiski sertificēto vieglatlētikas stadionu Latvijā un Pierīgā, kurš ir piemērots ne tikai vietēja, bet arī nacionāla un starptautiska mēroga sacensību rīkošanai, aģentūru LETA informēja Baldones novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Ose.

Pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka stadions Baldonē pirmo reizi uzbūvēts pagājušā gadsimta 50.gadu sākumā. “Tajā laikā tas bija viens no modernākajiem stadioniem rajonā. 30 gadus vēlāk solītā stadiona pārbūve netika īstenota un stadions tika nojaukts. Tikai pateicoties skolotāju entuziasmam, kuri centās atjaunot stadiona skrejceliņu un apmales, mums bija stadions, kādu to pazinām līdz pat pagājušajam gadam,” klāstīja Baldones Sporta kompleksa vadītājs Edgars Brigmanis.

Stadions ir aprīkots ar sešiem 400 metru gariem skriešanas celiņiem un astoņiem 100 metru gariem distances celiņiem, kuru segums veidots no gumijas granulu sistēmas. Ir izbūvēti vieglatlētikas disciplīnu – augstlēkšanas, kārtslēkšanas, tāllēkšanas, trīssoļlēkšanas, vesera mešanas, šķēpa mešanas un lodes grūšanas – sektori. Pašvaldībā uzsvēra, ka stadionā ir nepieciešamais inventārs augsta līmeņa vieglatlētikas sacensību nodrošināšanai, tai skaitā arī fotofinišs un elektronisks informatīvais tablo. Sporta laukums pie vieglatlētikas sektoriem un skrejceliņa būs paredzēts futbola un regbija nodarbību, treniņu un sacensību organizēšanai.

Teritorijā atrodas arī tiesnešu, informatoru un tablo vadības ēka, kā arī skatītāju tribīnes ar vairāk nekā 300 vietām. Pie stadiona ir izbūvēta autostāvvieta un velosipēdu novietne. Teritorija ir labiekārtota, apgaismota, aprīkota ar apsardzes un video novērošanas sistēmām, kā arī vietām izbraukuma tirdzniecībai.

Stadions paredzēts Baldones vidusskolas audzēkņu sporta nodarbībām, Baldones Sporta kompleksa treniņgrupu nodarbībām, dažāda mēroga sacensību un sporta nometņu rīkošanai, kā arī ikvienam sportot gribētājam. Ziemas mēnešos apkārt stadionam tiks izveidota distanču slēpošanas trase un skriešanas celiņš, jo teritorija būs izgaismota līdz plkst.22.

Saistītie raksti

Iepriekš novada pašvaldība ziņoja, ka stadiona rekonstrukcija tiks veikta tā, lai objekts atbilstu starptautiskajām vieglatlētikas stadiona prasībām.

Baldones vidusskolas stadiona būvniecībai pašvaldība aizņēmusies 1 258 000 eiro. Objekta pārbūvi veica SIA “Reaton”.

LA.lv