Kultūra
Teātris un kino

Balerīnas izpilda 32 fuetē “Matildes” atbalstam 0

Publicitātes attēls

Jau nedēļu Latvijas kinoteātros ar panākumiem tiek demonstrēta skandalozo publicitāti izpelnījusies krievu režisora Alekseja Učiteļa vēsturiskā drāma “Matilde”, kuras scenārija pamatā ir dokumentēts fakts par cara Nikolaja II un Sanktpēterburgas Marijas teātra primabalerīnas Matildes Kšesiņskas mīlas dēku.

Kamēr daļa Krievijas pareizticīgo sabiedrības rīko skaļas protesta akcijas un filmu dēvē par caru nomelnojošu un ticīgos aizskarošu, tikmēr vairākas Permas operas un baleta teātra balerīnas izteikušas atbalstu vēsturiskās drāmas veidotājiem, 32 reizes izpildot vienu fiziski grūtākajām klasikā baleta kustībām – fouetté un ievietojot uzfilmēto video savos Instagram kontos, šodien vēsta “Acme Film”.

Publicētajā video redzamas piecas baletdejotājas uz prestižā Permas operas un baleta teātra skatuves. Viņas neapstājoties veic 32 sarežģītus pagriezienus uz vienas kājas, maigi krītošu sniegpārslu konfeti ieskautas. Iespaidīgo video papildina sauklis “Dejojam kā Matilde” un mirkļbirka #MatildeJa.

Fouetté izpildīšana kā atbalsts filmas “Matilde” veidotājiem izvēlēts tāpēc, ka tieši Matilde Kšesiņska ir pirmā baletdejotāja pasaulē, kura spēja veikt šo sarežģīto griezienu, skaidro “Acme Film” pārstāvji. Pēc tam tas tika iekļauts daudzās 20. gadsimta baleta izrādēs, tai skaitā Pētera Čaikovska “Gulbju ezerā”.

Saistītie raksti

Krāšņā kostīmdrāma “Matilde” vēsta par cara Nikolaja II romantisko dēku ar Matildi Kšesiņsku, kas ilga aptuveni gadu un noslēdzās dažas nedēļas pirms Nikolaja II saderināšanās ar nākamo carieni Aleksandru Fjodorovnu. Pēc Krievijas Impērijas pēdējā cara kāzām baletdejotāja turpināja viesoties valdnieka galmā un ļāvās kaislīgām mīlas dēkām ar citiem karaliskās ģimenes locekļiem.

Slavenais režisors Aleksejs Učiteļš filmas “Matilde” uzņemšanas komandā iesaistījis tādas starptautiski pazīstamas kino zvaigznes kā Larsu Eidingeru, Daņilu Kozlovski, Sergeju Garmašu, Mihalinu Olšansku un Ingeborgu Dapkūnaiti.

LA.lv