×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Baleta konkursu uzvarētāji mirdz Jūrmalā

Foto-Gunārs KušķisFoto-Gunārs Kušķis

Par augusta tradīciju Latvijā kļuvis starptautiskais baleta festivāls “Baleta zvaigznes Jūrmalā”. Šovasar tas 6. un 7. augustā Dzintaru koncertzālē notiks jau 16. reizi un koncertzāles abās – Lielajā un restaurētajā Mazajā zālē – pulcēs pasaules prestižāko baleta konkursu laureātus no vairākām pasaules valstīm. “Kareivīgs un dinamisks” – tā šā gada baleta zvaigžņu uznācienu festivālā raksturo notikuma mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Pirmajā vakarā apmeklētājiem Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē būs iespēja vērot divus baleta viencēlienus – jautro “Marijas sapni” un kaismīgo “Tango plus”, kurus izdejos Latvijas Nacionālā baleta solisti. LNO parodiju balets “Marijas sapnis” pirmizrādi piedzīvoja 2007. gadā, un vēlāk izpelnījās skatītāju atsaucību. “Marijas sapņa” radītājs, horeogrāfs Petrs Zuska iedvesmu smēlies klasiskajā “Pas de Quatre”, kas savulaik tika sacerēts četrām 19. gadsimta dižākajām balerīnām. Iestudējumā dejos Viktorija Jansone, Arturs Sokolovs, Ringolds Žigis, Pāvels Bartuls un Andris Pudāns.

Savukārt horeogrāfa Maurisio Vainrota veidotais baleta viencēliens “Tango plus” uz LNO skatuves nonāca 2009. gadā. Šis ir stāsts par vīrieti un sievieti melanholijas un iekšupvērstas apceres modalitātē. Reizē arī iedvesma un dzīves pārpilnības pulsācija, kurā ikviens var just vai nojaust kaislību – ne velti viencēlienā skan argentīnieša Astora Pjacollas mūzika. Iestudējumu izdejos Elza Leimane-Martinova, Baiba Kokina, Juka Miake, Jolanta Lubeja, Raimonds Martinovs, Arturs Sokolovs, Viktors Seiko, Antons Freimans un Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki

Savukārt festivāla otrajā dienā, Galā koncertā, aicināti mākslinieki no ASV, Krievijas, Korejas, Itālijas, Austrālijas un Ukrainas – viņi sacentīsies par labākajiem “Pas de Deux” jeb duetiem. Skatītāji varēs redzēt talantīgā dejotāja Ārona Smita sniegumu – viņš ir viens no šā brīža pasaulē talantīgākajiem austrāliešu izcelsmes dejotājiem, vairāku konkursu, tostarp Pekinas Starptautiskā baleta un horeogrāfijas konkursa, kā arī ASV starptautiskā baleta konkursa “Jackson Misisipi” laureāts. Smits izpildīs “Pas de Deux” kopā ar latviešu izcelsmes dejotāju, Hjūstonas baleta mākslinieci Āriju Alekzanderu. Starp citu, Ārija ir filmas “Zvejnieka dēls” režisora Viļa Lapenieka mazmazmeita.

Spožu laikmetīgās horeogrāfijas solopriekšnesumu festivālā sniegs Hamburgas baleta solists, itālis Saša Riva. Tikmēr K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas akadēmiskā muzikālā teātra mākslinieki Anastasija Limeņko un Staņislavs Almenčenko (Korejas 8. starptautiskā baleta konkursa zelta medaļas ieguvējs) uzstāsies, dejojot “Pas de Deux” no baleta “Talismans”. Viņš sniegs arī laikmetīgās horeogrāfijas priekšnesumu. Būs iespēja vērot Marī Nacionālās E. Sapajeva operas un baleta solistu Olgas Čelpanovas un Konstantina Korotkova uzstāšanos, kā arī Korejas baleta mākslinieku Lī Sanga Janga un Seo Haiuni divdejas.

Ārvalstu zvaigžņu plejādei Galā pasākumā pievienosies arī izcilākie Latvijas Nacionālā baleta solisti un mākslinieki. Viņu sniegumā varēs vērot fragmentus no jaunākajiem 2014./2015. sezonas iestudējumiem. Uzstāsies E. Martinova-Leimane, Viktorija Jansone, Baiba Kokina, J. Miake, Jolanta Lubeja, Alise Prudāne, R. Martinovs, A. Sokolovs, V. Seiko, A. Freimans, Ringolds Žigis, Pāvels Bartuls, Andris Pudāns, kā arī Ieva Rancāne, kura jūlijā prestižajā Korejas Starptautiskajā baleta festivālā ieguva godalgoto trešo vietu.

VARBŪT NODER!

6. VIII 20.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē “Marijas sapnis” un “Tango plus” (EUR 7 – 20)

7. VIII 20.00 Dzintaru koncertzāles Lielajā zālē “Galā koncerts” (EUR 7 – 40)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+