Kultūra
Teātris un kino

Baleta zvaigznes Cēsīs un Liepājā 0

Publicitātes foto

20. janvārī Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un 21. janvārī Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” grandiozajā “Baleta zvaigžņu galā koncertā” ar kompānijas “Worldstars” atbalstu baleta cienītājiem būs iespēja redzēt neatkārtojamu pāri – Olgu un Vladimiru Jarošenko, kā arī citus unikālus baleta māksliniekus.

“Tie ir baletdejotāji, kuri veiksmīgi strādā ar leģendārajiem horeogrāfiem: ar programmas “Benois de la Danse” prezidentu UNESCO patronāžā Juriju Grigoroviču un Francijas Goda leģiona ordeņa īpašnieku Džonu Noimajeru, kā arī viņi ir vairāku prestižu baleta konkursu laureāti,” stāsta baleta zvaigžņu galā koncertu organizētāja un mākslinieciskā vadītāja Olga Azizova un atklāj koncerta programmu: “Skatītājiem būs iespēja redzēt klasiskā baleta pērles, slavenos pas de deux “Gulbju ezers”, “Riekstkodis”, “Esmeralda”, “Korsārs”, “Veltīgā piesardzība”, “Ziedu festivāls Genzano”, kā arī mūsdienu horeogrāfijas iestudējumus pasaules labāko baleta mākslinieku izpildījumā.” Kad lūdzu O. Azizovai atklāt kādu mūsdienu horeogrāfa iestudējumu, viņa teic: “Šajā reizē baleta cienītāji varēs redzēt kompānijas “Tellabor” mūsdienu horeogrāfijas priekšnesumus. Šī kompānijas horeogrāfe Noēmi Kulcšāra ir pazīstamā Eiropā un ir slavena ar savu īpašo stilu, kas jau aizskāra tūkstošu skatītāju dvēseles visā Eiropā.”

Divos koncertos klasiskās un skatītāju iecienītos baleta iestudējumus izdejos Olga Čelpanova, Ulvi Azizovs, Liliana Božani, Zoltans Čere, Olga un Vladimirs Jarošenko, Madoka Sasaki un Leanders Rebholcs. “Projektā “Baleta zvaigžņu galā koncerts” katrs mākslinieks ir unikāls. Tā ir šī projekta būtība un koncepcija. Esmu priecīga, ka daži mākslinieki jau ir viesojušies Latvijā, bet daži uzstāsies pirmo reizi,” neslēpj A. Azizova. Mākslinieciskā vadītāja O. Azizova nevēlējās īpaši izcelt kādu no māksliniekiem, jo viņi visi ir vadošie baleta mākslinieki, kas ieguvuši augstas godalgas konkursos. Piemēram, Olga Čelpanova ir Starptautiskā baleta konkursa Seulā un Vīnē pirmās prēmijas ieguvēja, bet Liliana Božani ir horeogrāfu konkursa Ungārijā pirmās prēmijas ieguvēja. Savukārt Zoltans Čere ir Starprtautiskā baleta konkursa Udīnē un Pēčā īpašās balvas ieguvējs. Kompānijas “Tellabor” vadošais solists un Ulvi Azizovs ir Rūdolfa Nurijeva XVI Starptautiskā baleta festivāla prēmijas “Par ieguldījumu baleta mākslas attīstībā un augsto profesionālās meistarības līmeni” ieguvējs, kā arī īpašās XVIII Starptautiskā pasaules baleta zvaigžņu galā koncerta Budapeštā prēmijas laureāts.

Kompānija “Worldstars” dibināta 2010. gadā un koncerti tiek rīkoti Latvijā, Zviedrijā un Norvēģijā, tajā skaitā viens no svarīgākajiem kultūras notikumiem pasaulē – “Etoile Ballet Gala”. Galā koncertos piedalās spilgtākās baleta zvaigznes no Parīzes Operas, Dānijas Karaliskā baleta, Beļģijas Karaliskā baleta, Anglijas Nacionālā baleta, Prāgas Nacionālā baleta un citiem slaveniem teātriem.

 

20. I 19.00 koncertzālē Cēsis

21. I 19.00 koncertzālē “Lielais dzintars”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: no EUR 15 līdz 40

LA.lv