×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
27. aprīlis, 2017
Drukāt

Baletdejotājs Barišņikovs uzņemts Latvijas pilsonībā (4)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Saeima ceturtdien, 27.aprīlī, atbalstīja lēmumprojektu par pasaulslavenā mākslinieka Mihaila Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā par īpašiem nopelniem Latvijas labā, LA.lv uzzināja Saeimā.

Lēmums par M.Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā bija vienbalsīgs. Saeimas lēmuma projektu bija parakstījuši visu sešu Saeimas frakciju deputāti.

Baletdejotājam Mihailam Barišņikovam šodien Saeimā tika svinīgi pasniegta Latvijas pilsoņa pase, kā arī uzdāvināts Latvijas karogs.

Barišņikovs teica uzrunu latviski, pateicoties par šo godu. Parlamentārieši, ministriju pārstāvji, kā arī citi viesi sveica Barišņikovu ar ziediem un aplausiem.

Viens no mūsu laika vislabākajiem dejotājiem M.Barišņikovs dzimis 1948.gadā Rīgā. Pēc tam, kad jau bija uzsācis dejotāja karjeru ar Kirova baletu Ļeņingradā, viņš 1974.gadā emigrēja uz Amerikas Savienotajām Valstīm, kur turpināja savu profesionālo karjeru.

“Ņemot vērā piedzīvoto, M. Barišņikovs vienmēr ir bijis aktīvs sabiedrības loceklis un politisko uzskatu paudējs, iestājoties par demokrātijas vērtībām un cilvēktiesībām,” uzsver Saeimas priekšsēdētajas biedre Inese Lībiņa-Egnere, kura parlamentā iniciējusi M.Barišņikova uzņemšanu Latvijas pilsonībā.

Iepriekš savā apliecinājuma vēstulē Saeimai M.Barišņikovs pauda pateicību par rosināto pilsonības piešķiršanu. Viņš uzsver, ka jūtas patiesi pazemīgs saņemt šādu augstu pagodinājumu no Latvijas Republikas un pilsonības piešķiršanas gadījumā apņemas to godāt pašapzinīgi un ar lepnumu.

Barišņikovs vēstulē arī norāda, ka atstājis Latviju pirms vairāk nekā 50 gadiem, tomēr savus pirmos 16 gadus pavadījis mūsu valstī. Šie gadi esot bijuši pamats visām turpmākām lietām viņa dzīvē.

“Mana bērnība Rīgā nebija visnotaļ viegla, jo biju krievu vecāku dēls. Īstenībā mans tēvs bija sūtīts uz Latviju, lai valsti okupētu. Par spīti šim nepatīkamajam apstāklim, manī attīstījās stipra saite ar Latvijas tautu. Varbūt manas ģimenes pretrunīgā vieta tur ir tā, kas veicinājusi manu no sirds izjustu atbalstu latviešu pastāvībai un valsts suverenitātei,” skaidro Barišņikovs.

Personu, kurai ir īpaši nopelni Latvijas labā, pilsonībā var uzņemt ar Saeimas lēmumu.

Pašlaik Barišņikovs ir ASV pilsonis, un Latvijai ar ASV ir pieļaujama dubultpilsonība.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. diemžēl viņš nepateicās latviski- tikai nolasīja uzrakstītu latviešu tekstu svešvalodu burtiem

  • Nebūsim nu tik kategoriski pret cilvēku ,kas padsmitnieka gados atstājis Latviju un 50 gdus nodzīvojis angliski runājošā valstī Kā tev būtu ar latviešu valodas zināšanu? Tomēr cieņu valstij parādīja ,kaut vai nolasot tekstu valsts valodā,jo šādā brīdī prasīt brīvu runas teikšnu cilvēkam ,kam grūtības valodā ,būtu nepareizi

 2. Kaut kāda aizdomīga paraugakcija. Nedabīga.
  Cik jūtams diriģēta kaut kur no ārzemju augšām.
  Mums būtu pirmkārt jādomā par savu pilsoņu atgriešanu māqjās, tādu apstākļu radīšanu, lai ari pēckara trimdā devušies tautieši gribētu šeit atgriezties.
  Tas ir daudzkārt primārāk.

 3. Tas ir mūs gods. Paldies!

Draugiem Facebook Twitter Google+