Kultūra

Balets bez robežām0

Līdz 30. aprīlim visā Latvijā ar plašu programmu priecēs 20. starptautiskais Baltijas baleta festivāls “No klasikas līdz avangardam”. Tā vēsturisko un radošo attīstības ceļu varēs aplūkot izstādē “Balets bez robežām”, kas no piektdienas, 10. aprīļa, apskatāma “Galerijā Centrs”. Savukārt 14. aprīlī festivāla galā koncertā skatītājus priecēs baleta zvaigznes no Vācijas, Somijas, Ukrainas, Francijas, Ķīnas, Lietuvas, kā arī Latvijas. Īpašs notikums solās būt Štutgartes baleta vadošā baletdejotāja Konstantīna Allena uzstāšanās. Saistošu pārsteigumu sola arī Francijas apvienība “La Cie Accrorap”, kas savās performancēs, apvienojot dažādus dejas stilus, vēsta par sabiedrībā aktuālām tēmām. “La Cie Accrorap” mākslinieciskais direktors un vienlaikus dejotājs, kā arī horeogrāfs ir Kaders Atu – franču hiphopa kustības pārstāvis.

Interesanta solās būt arī Igaunijas Vanemuines teātra divu viencēlienu baleta izrāde “Getsbijs/La Dol­ce Vita”. “La Dolce Vita” horeogrāfs Džordžio Madia iedvesmu guvis Federiko Fellīni filmās, ar kurām uzaudzis. Bet “Getsbijs” Silasa Stubsa horeogrāfijā ievedīs 20. gs. 20. gadu “amerikāņu sapņa” spožajā pasaulē, kuru caurvij sirsnīgas emocijas apvienojumā ar izsmalcinātu ironiju, humoru un melanholiju. Izrādes horeogrāfs atzīst, ka iedvesmu tai devušas Frānsisa Ficdžeralda klasiskā romāna “Lieliskais Getsbijs” varoņu attiecības – tolaik, kad “meitenes bija valdzinošas, vīrieši bagāti un uzdzīve mežonīga!”

20. starptautiskais Baltijas baleta festivāls

“Kultūrzīmju” TOP 3

* 14. aprīlī plkst. 19 Galā koncerts Latvijas Nacionālajā operā.

* 15. aprīlī plkst. 19 Lietuvas Nacionālā operas un baleta teātra baleta vakars “Tur, kur mēs nebijām” Preiļu novada kultūras centrā.

* 28. aprīlī plkst. 19 Vanemuines teātra (Igaunija) balets “La Dolce Vita” un “Gatsby” Dailes teātrī un 30. aprīlī plkst. 19 Ventspils teātra namā “Jūras vārti”.

LA.lv
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO. Kultūras ministrs sola, ka algu pieaugumu nākamgad izjutīs vismaz 4000 kultūras jomā nodarbināto
17 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Digitālās pasaules neredzamos noslēpumus atklās “Starpliktuve”
17 stundas
SK
Skaties.lv
Kultūra
VIDEO: Mūziķis Igo Mežotnes pagastā veido neparastu mūzikas un mākslas centru
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
7 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
5 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
10 stundas