×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Balets “Pērs Gints”: laikmetīgs, vērienīgs un ar dziļu pēcgaršu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Nacionālā baletā horeogrāfa Edvarda Kluga iestudētais laikmetīgais balets būs jauna versija par “Pēru Gintu”, preses konferencē, kas veltīta jauniestudējumam, teica Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Viņš norādīja, ka publika pēdējā laikā ļoti iecienījusi pilnmetrāžas baletus ar sižetu, kāds būs arī Kluga iestudētais “Pērs Gints”.

Savukārt Klugs pastāstīja, ka parasti veic abstraktākus un īsākus iestudējumus, tāpēc “Pēra Ginta” iestudēšana bija liels izaicinājums, kurā horeogrāfu galvenokārt vadīja Henriks Ibsens, taču grūtības nereti sagādāja Edvarda Grīga mūzika.

Klugs norādīja, ka arī pirmais balets, ko viņš savas karjeras sākumā iestudēja, bija tieši “Pērs Gints”. Tajā laikā vēl viņš nebija pazīstams ar lugas stāstu, taču labi pārzināja Grīga mūziku.

Vienlaikus Klugs teica, ka lielākais izaicinājums bija izlemt, cik daudz Grīga mūzikas nepieciešams iestudējumā un cik daudz nepieciešami modernāki komponistu darbi.

Savukārt runājot par sadarbību ar Latvijas Nacionālo baletu, Klugs norādīja, ka gan viņam, gan komandai baleta iestudēšana bija jauna pieredze un viņš ir ļoti apmierināts ar komandu, solistiem un kopējo atmosfēru, kas valdīja baleta iestudēšanas laikā.

Klugs cer, ka dejotāji iestudējumā varēs sevi izjust citā, vēl nepieredzētā veidā un ka klausītāji pēc izrādes būs guvuši pavisam jaunu baleta pieredzi.

Jauniestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents Mārtiņš Ozoliņš norādīja, ka, klausoties iestudējuma mūziku, cilvēki gaidīs vienu, taču pieredzēs ko pavisam citu. Iestudējumam būs dziļa pēcgarša.

Vienlaikus Ozoliņš atzīmēja, ka divos fragmentos iestudējumā piedalīsies arī operas koris, kas apliecina iestudējuma vērienīgumu.

Jau ziņots, ka 28. oktobrī notiks Latvijas Nacionālā baleta laikmetīgā iestudējuma “Pērs Gints” pirmizrāde, kuru ar Grīga mūziku iestudējis horeogrāfs Klugs.

Jauniestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents būs Ozoliņš, diriģents – Farhads Stade, scenogrāfs – Marko Japels, kostīmu mākslinieks – Leo Kulašs, gaismu mākslinieks – Tomažs Premzls.

Baletu “Pērs Gints” Klugs radījis, iedvesmojoties no Ibsena drāmas un Grīga mūzikas. Dēkainis un laimes meklētājs Pērs Gints pēc daudziem piedzīvojumiem tālās pasaules malās kā vecs vīrs atgriežas mājās, kur viņu vienmēr gaidījusi uzticīgā Solveiga.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+