×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. augusts, 2015
Drukāt

Bali salas lidosta atkal slēgta vulkāna izmestu pelnu dēļ

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Vulkāna izmestu pelnu dēļ ceturtdien atkal tika slēgta starptautiskā lidosta Indonēzijas Bali salā, radot problēmas tūkstošiem tūristu brīvdienu sezonā, paziņoja Transporta ministrija.

Nguraha Raja vārdā nosauktā starptautiskā lidosta, kas atrodas 13 kilometrus uz dienvidiem no salas lielākās pilsētas Denpasaras un ir pazīstama arī kā Denpasaras lidosta, būs slēgta vairākas stundas no dienas vidus (pulksten 8.00 pēc Latvijas laika) pelnu dēļ, kurus izmetis Javas salā esošais Raunga vulkāns, sacīja Transporta ministrijas preses sekretārs.

Austrālijas lidsabiedrības “Jetstar” un “Virgin Australia” paziņoja, ka atceļ ceturtdien paredzētos reisus uz Bali salu un no tās.

Šī lidosta tiek slēgta ceturto reizi pēdējo nedēļu laikā Raunga vulkāna pelnu dēļ. Raunga izvirdums, kurā tiek izmesti pelni un lava, notiek kopš jūnija beigām.

Kad Nguraha Raja lidosta tika slēgta divas reizes laikā starp 9. un 12.jūliju, tika atcelti vai aizkavējās gandrīz 900 reisu.

Indonēzijas valdības vulkanologs Gede Suantika paziņoja, ka vulkāns ceturtdien izmet pelnu mākoņus ap 1000 metru augstumā, bet iepriekš pelni tika izmesti 700 līdz 800 metru augstumā.

3300 metrus augstais Raungs jūnija beigās sāka izmest augstu gaisā lavu un pelnus, liekot varas iestādēm paaugstināt vulkāniskās trauksmes statusu līdz otram augstākajam līmenim.

Indonēzijā ir apmēram 130 aktīvu vulkānu, un to izvirdumi regulāri rada traucējumus gaisa satiksmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+