×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Aizskalojuši “Jauno vilni” (27)

Foto-LETAFoto-LETA

Konkursa "Jaunais vilnis 2014" plakāts pie Dzintaru koncertzāles.

Tā jau likās, ka nacionālisti durstīs, durstīs “Novaja volna” jautro pasākumu, kas esot prokrieviska propaganda, izejviela padomiskai nostalģijai, lētas popkultūras invāzija, kamēr organizatoriem aptecēsies dūša. Un, kad vēl ledus sirds ārlietu ministrs Rinkēvičs pērn izlika aiz durvīm pašus ievērojamākos Krievijas meistardziedoņus, skaidrs, ka ballīte beigusies. Cauri ir! Festivāls nobungots! Pat kaijas žēlāk par žēlu ķērc virs kūrortpilsētas priedēm, butes no sāpēm un izmisuma izlec liedaga smiltīs, un pinkainā Ļeontjeva un iestērķelētā smukulīša Josifa Kobzona dedzīgākās pielūdzējas, sievietes Balzaka gados, uzskatos un gaumē stingras kā staroveres, slauka acis. Vai tiešām izcilie mākslinieki nekad vairs lakkurpēs un brokātā nekāps uz Jūrmalas sarkanā paklāja, vai neizskanēs neaizmirstamo melodiju virtene, vai ziķerīgās pensionāres negūs mākslinieciska baudījuma sajūtu!

Rūgtā patiesība, ka elki tiešām neatgriezīšoties uz iesildītās skatuves mājīgajā Dzintaru koncertu zālē, festivālā, kam neapšaubāmi bija gados iemantota, neatkārtojama identitāte. Nedalīta preses un TV uzmanība zvaigznēm, slavenībām un sabiedrības krējumam. Publikas glamūrs, šiks un spožums. Kungi parādes tērpos, noslēpumaināki par Ženēvas baņķieriem. Kungu pastāvīgās pavadones, svētdienīgi uzcirtušās apetītlīgas dāmītes, garkātainas natašas – tik tievas kā degvīna spicglāzītes. Tik īsiem svārciņiem kā jostiņas. “Dolce & Gabbana” un “Gucci” ģērbu vizēšana. Pietauvotās karaliska izmēra tvaikoņiem līdzīgās jahtas. Pirmklasīgi ātrgaitas limuzīni, ar kādiem mēdz pārvietoties šeihi un sultāni. Bagātīgi klāti, izmeklēti galdi bufetēs, Havanas cigāru un dārgu smaržu aroms. Mūsu Ainārs Š. te jutās kā zivs ūdenī! Daži zināja teikt, ka “Novaja volna” esot Latvijai labākā reklāma, jo koncertus skatoties pat polārpētnieki Antarktīdā, bet tagad viss izputējis. Pagalam nozīmīga investīcija mūsu nacionālajā kultūrā, resursu pienesēji ar nenotērējamas naudas makiem nesildīs valsts ekonomiku, dzirkstošā vīna un citu grādīgo dzērienu patēriņš uz pusi būs krities. Kad viesizrādēs atlidoja žiglie vanadziņi, miljardieri no Maskavas, Telavivas, Londonas vai no pašas Maiami, varēja cerēt uz Jūrmalas viesmīlības iztirgošanu pēc augstākā cenrāža, par iedzīvošanos mantā ar dzeramnaudas pelnīšanu vien, bet nu ar piķa pakošanu tutū. Vai pie mums gribēs braukt krievu biznesa biezais gals, vai viņus ieinteresēs ar skolēnu Dziesmu svētkiem un “Saldus saules” festivālu?

Un kur “dzīvajā” redzēsim krievu hitu priekšnesumus, nevaldāmās “popsas” mūzas un varoņtenorus – lai cik novecojušus, tomēr ar mūžīgu starojumu? Iluminācijā pie mikrofoniem viņi lika priekšā pašu labāko – vai pirmā svaiguma vai no konservu kārbām. Tagad paliek tikai nobružāti fotoalbumi, nodzeltējuši videoieraksti, skumjas un sērīgas atmiņas par bijušo un pagājušo dzīves greznību.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Jaunais vilnis kā biznesa plāns popmākslā aizskalots, bet Latvijas Ārstu biedrība Apiņa kunga vadībā augusta sākumā klusi un bez liekas reklāmas Latvijā turpina savu biznesa projektu – Jauno vilni medicīnā, pulcinot un izklaidējot krieviski runājošos ārstus gan no Krievzemes, gan citām zemēm.

 2. VCismieklīgākie bija mūsu politiķi – klauni ar valsts prezidentu priekšgalā, kas tur sēdēja un tizli iztapīgi zviedza par savas valsts izķengāšanu un himnas izņirgšanu.

 3. Jūrmala Jauno vilni aizskalojusi. Cerams, uz neatgriešanos.
  Toties Rīgai ar mēra svētību tuvojas “Kubana”. Kādas skaņas atnesīs šis jaunais vilnis no austrumiem, par to Līcīša kungs pagaidām klusē.
  Bet gan jau kaut ko no asredzīgā Līcīša sadzirdēsim…

 4. Nu gan mums ar humora izjūtām galīgi tūtē! Vai tiešam nesaprotam, ka rakstīts ir ar kārtīgu ironijas piešprici?

 5. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

  ‘novaja voijna’ neatgrieshanaas Muusu Zemee – labaakaa zinja shonedeelj! Paldies vanjkaam, luudzu nepaardomaajiet! Mees juus miilam – tikai nenaaciet muusu Zemei pat tuvumaa -juusu vanjku meeslu galva nocirtiis muusu Zobens!!! Pasaule ir un paliks viena jauka vieta, bet tikai BEZ KRIEVU VANJKAAM!!!

 6. Tā paiet pasaules godība.Es tik raudu…Spilvens mirkst asarās.

 7. Kas tie par meliem,ka tuksaa zaalee un biletes par pusvelti.Zaales ir pilnas,ja ir labi koncerti un uz tiem arii biletes daargas.

  • troļļa teksts.Trollim par meliem maksā,bet vajag paturēt prātā,ka visi nav miruši,kas dzīvo Jūrmalā un apmeklē koncertus.

  • pilnas pilnas, tikai dabā nez kāpec var tik pustukšas redzet, kaut vai uz klaidermenu koncerta dienā vel pat lētais gals biļetēm nebija iztirgots kur nu vel dārgais, reportāžas no koncertzālem taču ar rāda ziņās, tad paskataties uz zāli, cik maz publikas ir.
   tiko sāk patiesibu bāzt acīs tā uareiz trolis trolis:) ko jus ar saviem meliem cerat no meža izmelot?

 8. Taa vietaa tagad notiek tiesaam augsta liimena koncerti.Pati biju uz trijiem un visas biletes bija izpaardotas.

 9. Cik tad tur dziedāja dzīvajā? … 🙂
  balagāns gan bija-un-
  izrādīšanās
  visiem

 10. par ko priecājamies? Atbildēt

  par tukšu jūrmalu, viesnicas pustukšas restorāni tukši…. koncertzālē koncerti notiek praktiski tukšās zālēs kaut biļetes par velti un pusvelti pakaļ met. nu rudenī uzņemeji atlaidīs kādu tūkstoti darbinieku, jo vasarā nebus neko nopelnijuši, toties ” patrioti” varēs priecāties. viņi tos bērnus kam ēst nebūs ko baros ?

  • ko tu melo,viesnicu ipasnieki ir apmierinati ar rietumniekiem,kuri nomainija turistus no mezonigiem austrumiem cik tev samaksaja KF FM un GRU par dezinformacijas izplatisanu,par to vajadzeja naves sodu izpildit

   • rietumu propogandas trollis Atbildēt

    tagad stāsta ka cenas pat desmitkārtigi nometa aiz labas dzīves un bezgalīgas sajūsmas, nevis ceribā piepildīt tukšās vietas. pats savai propogandai tici ar vai fermā ko liek to raksti?

 11. Aizkaloja Jauno Vilni klozētpodā, nolaida ūdeni.

 12. Zhetons autoram par aspratigo rakstu!!! 🙂

 13. tu i dumšššššššššššš! utainie aigāja urā.

 14. īsti nesapratu,autors skums pēc tā krievu balagāna vai tomēr ieņirds:))))??????

  • svešvārdu vārdnīcu,noskaidro,kas ir “feļetons”,tad sapratīsi!Vai tiešām kādam var likties,ka izlasījis skumju tekstu?

 15. un raaaauuduuu , vai manu vai , sāpēs lokos , plēšu matus

 16. Labi teikts,bet tā kā nekad neesmu bijis ” viļņa “vērotājs, līdz nožēlai vēl neesmu ticis.

 17. Gals klāt! Kuļķura aizbēgusi uz matušku. Ko nu darīsim?!

 18. letiņiem(ar Rinkeviču priekšgalā) fiksi jāiet kārties !!!

 19. Sing, Dzhoni, Sing! You can find useful information and download songs of this artists!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+