EPA/LETA

Balotelli divi gūtie vārti ieved Itāliju finālā 0

Ekstravagantajam Mario Balotelli gūstot divus vārtus, Itālijas futbola izlase ceturtdien ar 2:1 uzvarēja Vācijas izlasi un iekļuva Eiropas čempionāta finālā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Pirms spēles lielākā daļa speciālistu favorītu lomu piešķīra Vācijas izlasei, kas līdz šim turnīrā bija spēlējusi ļoti pārliecinoši un ceturtdaļfinālā ar 4:2 uzveica Grieķijas valstsvienību.

Spēles sākumā ritēja līdzīga cīņa, bet tad vairāki bīstami uzbrukumi izdevās Vācijas futbolistiem, tiesa, bez rezultatīva noslēguma. 20. minūtē Vācijas soda laukuma tuvumā lieliski nospēlēja Antonio Kasano, tiekot vaļā no aizsargiem un atdodot precīzu piespēli Mario Balotelli, kurš ar galvu no vārtu priekšas atklāja rezultātu. 36. minūtē pretuzbrukumā viņš izmantoja izgājienu vienatnē pret vārtsargu, dubultojot Itālijas izlases pārsvaru.

Otro puslaiku vācieši sāka enerģiski, taču Itālijas izlase turpināja droši spēlēt aizsardzībā un kontrolēt notikumus laukumā. 92. minūtē itālieši savā soda laukumā nospēlēja ar roku un piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Mesuts Ezils, samazinot rezultāta starpību, bet tas arī bija viss.

Oficiālās spēlēs Vācija nekad Itāliju nav uzvarējusi.

Finālā svētdien Kijevā Itālija spēlēs pret Spāniju, kas vakar pusfinālā pēcspēles 11 metru sitienos pārspēja Portugāli.