×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
10. novembris, 2015
Drukāt

“Balsis” dziedās Makao

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 12. līdz 15. novembrim pirmo reizi Ķīnā norisināsies IFCM (International Federation of Choral Music) organizētais EXPO, kurā jauniešu koris “Balsis” starp 15 vispasaules koriem viesu statusā pārstāvēs Latvijas un Eiropas koru mūzikas tradīcijas, pastāstīja diriģents Ints Teterovskis.

IFCM World Choral EXPO būs nozīmīgs mūzikas simpozijs vispasaules kormūzikas laukā. Dažādās meistarklasēs, sesijās, konkursos, kā arī vērienīgos koncertos satiksies kormūzikas profesionāļi, pasaules līmeņa diriģenti, lai dalītos pieredzē un niansēti iepazīstinātu ar pasaules kormūzikas atšķirīgajām, bet viennozīmīgi spilgtajām tendencēm. Jauniešu koris “Balsis” EXPO laikā koncertos un meistarklasēs iepazīstinās festivāla dalībniekus un apmeklētājus ar latviešu kora mūzikas pērlēm.

Vienlaikus šim notikumam Makao norisināsies vērienīgs mūzikas gadatirgus, kurā Latviju pārstāvēs izdevniecība Musica Baltica.

Jauniešu korim “Balsis” šis būs pirmais nozīmīgais starptautiska mēroga iznāciens jaunajos tērpos, kas līdz šim bijuši skatāmi tikai nelielam klausītāju lokam koncertā Rīgā pagājušajā nedēļā, piebilda Teterovskis.

BALSIS Latvijā atgriezīsies 17. novembrī, un jau nākamajā dienā piedalīsies gaismas festivāla “Staro Rīga 2015” gaismas objekta/videoinstalācijas “Ziemeļblāzma” realizācijā Berga Bazārā, kas top sadarbībā ar komponistu Ēriku Ešenvaldu un norvēģu fotogrāfu Hjetilu Skogli.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+