×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. marts, 2014
Drukāt

Balsotāju aptauja: par Krimas pievienošanu Krievijai nobalsojuši 93% (2)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Pro-Russian Crimeans hold a sign reading "Hello Russia!" as they gather to celebrate in Simferopol's Lenin Square on March 16, 2014 after exit polls showed that about 93 percent of voters in Ukraine's Crimea region supported union with Russia. Crimeans voted overwhelmingly to join former political master Russia as tensions soared in the east of the splintered ex-Soviet nation amid the worst East-West crisis since the Cold War. AFP PHOTO/Filippo MONTEFORTE

Svētdien, 16.martā, Krimā notikušajā referendumā par Ukrainai piederošās pussalas turpmāko statusu 93% balsotāju atbalstījuši Krimas pievienošanu Krievijai, liecina balsotāju aptauja, kuru pēc ziņu aģentūras “Kriminform” pasūtījuma veicis Krimas Republikāniskais politisko un socioloģisko pētījumu institūts. 7% balsojuši par autonomijas statusu Ukrainas sastāvā.

Aptauja notikusi 150 balsošanas iecirkņos Krimas Autonomajā Republikā un 50 iecirkņos Sevastopolē.

Kā paziņojusi referenduma komisija, kopējā vēlētāju aktivitāte referendumā pārsniegusi 80%, tātad bijusi gandrīz divas reizes augstāka nekā Ukrainas parlamenta vēlēšanās 2012.gadā.

Ukrainas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Aleksandrs Čerņenko, kas pats apmeklējis vēlēšanu iecirkņus Krimā, uzskata, ka augstie vēlētāju aktivitātes rādītāji neapšaubāmi ir falsificēti. Pēc viņa teiktā, Iecirkņos veidoti tā dēvētie papildu saraksti, kuros ierakstīts katrs, kas vien vēlas, tai skaitā Krievijas pilsoņi. Cilvēkiem nav tikusi liegta iespēja balsot vairākos iecirkņos.

Līdzīgu viedokli izteicis arī bijušais Krimas tatāru tautas padomes Medžlisa priekšsēdētājs Mustafa Džemiļevs. Lai gan Krimas tatāri, kas sastāda 12-15% no pussalas iedzīvotājiem, referendumu boikotējuši, Džemiļevs izteicies, ka no šā boikota maz kas atkarīgs, jo oficiālajos rezultātos “tiks parādīts tas, kas vajadzīgs”.

Tikmēr ASV valsts sekretārs Džons Kerijs vēlreiz paziņojis, ka Vašingtona Krimas referendumu uzskata par nelikumīgu un neatzīst tā rezultātus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tads tipiski padomiskais rezultats ir neapsaubami falsificets!

  2. Jau paši publicētie balsošanas rezultāti (93% par pievienošanos Krievijai) dod pamatu apšaubīt šī nelikumīgā referenduma balsošanas godīgumu. Putina totalitārās impērijas āža kāja lien ārā no maisa.

Draugiem Facebook Twitter Google+