×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. maijs, 2015
Drukāt

Balss, kam līdzīgu nav, – Delila

Publicitātes fotoPublicitātes foto

13. maijā Rīgā, Daugavas koncertzālē, uzstāsies britu dziedātāja un dziesmu autore Delila (Delilah). Mūziķe ieradīsies Rīgā Baltijas koncertturnejas ietvaros un koncertā izpildīs oriģināldziesmas no debijas soloalbuma “From The Roots Up”.

Jaunā dziedātāja Delila pašlaik ierakstāma britu mūzikas jauno un daudzsološo plauktiņā, kurā jau krietni paspējusi pierādīt savas spējas. “Viņas balsij nav līdzīgas,” raksta “The Guardian”. Savā solo daiļradē viņa pievērsusies triphopam, soulmūzikai, kā arī ritma un blūza mūzikas radīšanai un izpildīšanai. Delilas skaņdarbos dzirdamas arī dabstepa un “drum & bass” skaņas, bet pati mūziķe savas dziesmas sauc par tumšu, dvēselisku un melodisku popmūziku.

Delila, īstajā vārdā Paloma Ajana Stekere, uzaugusi ar mūzikas biznesu saistītā ģimenē, klavierspēli apguvusi jau bērnībā un pirmo skaņdarbu sarakstījusi 12 gadu vecumā. Viņa dzimusi Parīzē, bet saknes veidojušās no britu, nigēriešu, kubiešu, franču un spāņu senčiem. Delila nereti tiek salīdzināta ar “The XX”, Šadē un Alanis Moriseti. Par viņas iedvesmotājiem divdesmit trīs gadus vecā mūziķe sauc šķietami nesavienojamu mūziķu pulciņu Ellu Ficdžeraldi, industriālās mūzikas pionieru “Nine Inch Nails”, “Aalyah”, “Portishead” un citus atzītus vārdus mūzikā.

Delilas debijas albums “From The Roots Up” nāca klajā 2012. gadā un nonāca Apvienotās Karalistes albumu topa augstajā, piektajā, vietā, bet “The Guardian” to nodēvēja par “vērā ņemamu debiju”. Savukārt BBC atzīmē, ka albuma lielākā zvaigzne ir Delilas skaistā balss – “Neatkārtojamās balss un harismātiskās esamības dēļ Delilai ir iespēja iekļūt popmūzikas karaļnamā”. Populārākie albuma skaņdarbi ir “Go”, “Inside My Love”, “Breathe” un “Shades of Grey”.

Mūziķes vokālu iecienījuši elektroniskās mūzikas producenti, un viņa piedalījusies, piemēram, vienā no zināmākajiem britu bungu – basa dueta “Chase & Status” skaņdarbiem “Time”, kas iekļauta albumā “No More Idols” un vietnē “You Tube” skatīts vairāk nekā 14 miljonus reižu. “Time” Delila līdz ar citām dziesmām nereti izpilda, pievienojoties “Chas & Status” koncertturnejās. Mūziķe uzstājusies arī kopā ar Emeliju Sandē, Prinsu un citiem. Viņas mūzikas video veidojis režisors, kuru iecienījuši arī popmūzikas grandi Bejonse un Kanje Vests.

13. maijā Delila ieradīsies Rīga kopā ar grupu no Viļņas, savukārt jau nākamajā dienā koncertēs Tallinā.

Varbūt noder

Koncerts: 13. V 20.00 Rīga, Daugavas koncertzāle.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 15 – 40.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+