Latvijā
Politika

Balsu pirkšanā apsūdzētie atzīst, ka pirkuši balsis par labu “Vienotībai”, nevis “Saskaņai” 3

Foto LETA

Šodien Daugavpils tiesā divi apsūdzētie atzina, ka pirkuši balsis 12.Saeimas vēlēšanās par labu “Vienotībai”, nevis par labu sociāldemokrātiskajai partijai “Saskaņa”.

Apsūdzētais Anatolijs Sproge atzīst, ka pircis balsis par 4.sarakstu jeb “Vienotību”, un noliedza, ka būtu pircis balsis par labu 11.sarakstam jeb “Saskaņai”.

Arī Fjodors Martinovs atzina, ka balsis pircis par labu 4.sarakstam, nevis 11.sarakstam.

Kā ziņots, šodien Daugavpils tiesa Preiļos sāka skatīt krimināllietu, kurā divi vīrieši apsūdzēti par balsu pirkšanu kādas partijas labā 2013.gadā notikušajās Saeimas vēlēšanās.

Savukārt iepriekš tika ziņots, ka Martinovs tiek saukts pie kriminālatbildības saistībā ar to, ka viņš 2014.gada rudenī pirms oficiālās 12.Saeimas vēlēšanu dienas Līvānu novada Rožupes pagastā pēc Sproges piedāvājuma vienojies, ka atradīs cilvēkus, kuri par naudas atlīdzību vai spirtu būtu ar mieru nobalsot vēlēšanās par 11.sarakstu – partiju “Saskaņa” – un izdarīs plus atzīmi pretī kandidāta Andreja Elksniņa uzvārdam.

Apsūdzība uzskata, ka Martinovs pierunāja un saņēma četru cilvēku piekrišanu par mantisku atlīdzību nobalsot vēlēšanās par 11.sarakstu.

Savukārt Elksniņš aģentūrai LETA apgalvoja, ka lieta par iespējamo balsu pirkšanu patiesībā esot saistīta ar partiju “Vienotība”, nevis “Saskaņu”, bet vēlamo liecību panākšanai par tām esot maksāts.

Jau ziņots, ka Drošības policija iepriekš sāka vairākas krimināllietas par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās.

Rēzeknes tiesa Jevgeņijam Brovčenko par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās “Vienotības” deputāta amata kandidāta Dzintara Zaķa labā piesprieda 100 stundas piespiedu darba. Šis spriedums jau stājies spēkā.

Citā lietā Rēzeknes tiesa Viktoram un Aleksandram Balaboliniem piesprieda attiecīgi 180 un 160 stundas piespiedu darba par balsu pirkšanu Zaķa labā.

Šajā tiesā trešajā balsu pirkšanas lietā apsūdzētajam Andrejam Sačkovskim tiesa piemēroja brīvības atņemšanu uz vienu gadu nosacīti ar pārbaudes laiku uz pusotru gadu. Tāpat viņam noteikts aizliegums tuvoties konkrētām personām un aizliegums atstāt valsti. Savukārt apsūdzēto Andri Kozuli tiesa atzina par nevainīgu un attaisnoja. Viņam tika atcelts arī aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts.

Cēsu rajona tiesa 20.janvārī turpinās skatīt krimināllietu, kurā par vēlētāju pirkšanu Zaķa labā apsūdzētas četras personas – kādreizējais Saeimas deputāts Igors Aleksandrovs, kā arī Guntars Veldre, Artūrs Kleins un Dolārs Kleins.

Savukārt Kuldīgas rajona tiesa pērn 30.oktobrī atzinusi apsūdzēto Arta Bērica un Arta Jaunzema vainu viņiem izvirzītajās apsūdzībās vēlētāju balsu pirkšanā Kurzemē 12.Saeimas vēlēšanās. Abiem piemērots piespiedu darbs. Balsis, iespējams, pirktas Zaļo un zemnieku savienības kandidāta Mārtiņa Martinsona labā.

LA.lv