×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

Balsu skaitītājas: Tā bija viena murgaina nakts… 
 (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Kaut arī nesen aizvadītās Eiropas Parlamenta vēlēšanas bija Latvijas vēsturē vismazāk apmeklētās, daudzviet balsu skaitītājiem bijis jānīkst iecirkņos līdz pat rīta gaismai. Vairāki  savu neapmierinātību ar Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) darbu pauduši arī “Latvijas Avīzei”.

“Atkal visās ziņās Cimdars varonīgi slavēs CVK darbu, ka viss aizritējis jauki un bez problēmām.
Bet varbūt vienreiz viņš varētu publiski atvainoties gan pagastu, gan novadu vēlēšanu komisiju locekļiem par savām un CVK neizdarībām jau vairāku gadu garumā,” e-pasta vēstulē dusmīgi raksta kāda novada vēlēšanu iecirkņa pārstāve Ina. No viņas apraksta noprotams, ka vēlēšanu gaitas reģistra žurnāla programma vēlēšanu dienā esot nemitīgi “uzkārusies”.

“Ar roku visus dokumentus iecirknī varētu sarakstīt stundas laikā un aizvest uz novadu, bet programmā tas vilkās vairākas stundas. Es nikna no novada vēlēšanu iecirkņa atbraucu sešos no rīta, lai gan, skatoties uz mazo iedzīvotāju aktivitāti un niecīgo biļetenu skaitu, darbs būtu sliktākajā gadījumā līdz pusnaktij,” dusmojas Ina.

Līdzīgi novērojumi bijuši arī kādai Rīgas Angļu ģimnāzijā izvietotā 121. vēlēšanu iecirkņa darbiniecei, kas vēlējās palikt anonīma: “Ar rokām būtu visu pabeiguši līdz pusnaktij, bet arī ar visām programmas ķibelēm mēs pusdivos naktī bijām tikuši galā un elektroniski aizsūtījuši balsu skaitīšanas protokolu. Tad vajadzēja tikai sagaidīt akceptu no Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas, ka protokols saņemts.” Taču šo apstiprinājumu iecirknis esot gaidījis aptuveni piecas stundas, un komisijas locekļiem šis laiks bija jānīkst turpat ģimnāzijas telpās, jo tikai pēc apstiprinājuma saņemšanas viņi var izdrukāt protokolu papīra formā un parakstīt. Līdzīgas problēmas esot bijušas arī citos Rīgas iecirkņos.

CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsvēra, ka pērn pašvaldību vēlēšanās novērotās problēmas ar vēlētāju sarakstu skenēšanu šogad esot novērstas. Taču viņš atzina, ka šoreiz dažviet problēmas sagādājis vēlēšanu gaitas elektroniskais žurnāls. Taču CVK vadītājs uzskata, ka pie vainas bijusi nevis programma, bet gan “cilvēciskais faktors”. “Cilvēki it kā grib, lai notiek attīstība, bet vienlaikus nav tam gatavi un vēlas darīt lietas pa vecam. Tajos iecirkņos, kas rūpīgi gatavojās darbam, nebija nekādu problēmu. Taču tie, kas šim darbam piegāja ar attieksmi “ja jau agrāk kaut kā esam tikuši galā, tad šoreiz arī tiksim”, iebrauca auzās,” sprieda Cimdars. Viņaprāt, faktu, ka vēlēšanas izdevušās, apliecina fakts, ka rezultātus un balsošanas gaitu neapstrīd neviens no dalību ņēmušajiem politiskajiem spēkiem. Konkrēti par problēmām 121. iecirknī CVK priekšsēdētājs gan nebija informēts. Taču pēc sazināšanās ar darbiniekiem viņš noskaidroja, ka arī šis iecirknis esot nepilnīgi aizpildījis minēto vēlēšanu gaitas elektronisko žurnālu, tādēļ akcepts aizkavējies. Tāpat problēmas esot sagādājis lielais Rīgas iecirkņu skaits. Galvaspilsētā Eiropas Parlamenta velēšanās darbojās 158 vēlēšanu iecirkņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nja,kā vienmēr vainīgs ir vienkāršais cilvēks Cimdars mazgā rokas nevainībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+