×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
17. augusts, 2015
Drukāt

“Baltā nakts” šogad risināsies naktī no 5. uz 6. septembri

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Laikmetīgās mākslas forums “Baltā nakts”, kas kļuvusi par neatņemamu un gaidītu Rīgas kultūras dzīves notikumu, šogad risināsies jau desmito reizi, sestdienas naktī no 5. uz 6. septembri, pavēstīja rīkotāji.

Par foruma programmas vadmotīvu šogad izvēlēta Gaismas tēma, tā atbalstot ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) izsludināto Gaismas un gaismas tehnoloģiju gada ideju.

Šī gada forumam apstiprināti 23 projekti, un tā starptautiskajā programmā akcentējami tādi projekti kā Starptautiskās Francijas mākslas izplatīšanas asociācijas ADIAF (“Association pour la diffusion internationale de l’art Français”) īpaši Rīgai veidota laikmetīgās mākslas izstāde Rīgas mākslas telpā, kā arī Vācijas ielu leļļu teātra “Dundu” pilsētvides performances Vecrīgā.

Plašo un daudzveidīgo pasākumu programmu papildinās ap 26 iniciatīvu projektu, kuros iekļauti Rīgas mākslas un izglītības iestāžu, kafejnīcu, grāmatnīcu, izstāžu zāļu, kvartālu un apkaimju aktīvistu ierosinātas norises.

Kopš 2005. gada, kad festivāls Latvijas galvaspilsētā tika organizēts pirmo reizi, “Baltās nakts” programma ir kļuvusi plašāka un daudzveidīgāka, foruma apmeklētāji šo gadu laikā ir atklājuši daudzas unikālas Rīgas vietas. Šogad “Baltā nakts” apgūs tādas jaunas pasākumu norises vietas kā Latvijas Nacionālās bibliotēkas jaunā ēka un Latvijas Universitātes Dabaszinātņu centrs Jelgavas ielā 1. Programmas pasākumi koncentrēsies Vecrīgā, Rīgas centrālajā daļā, Spīķeros, Miera ielā, bet šogad jo īpaši Pārdaugavā – Mūkusalā, Torņakalnā, Āgenskalnā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+