×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. septembris, 2013
Drukāt

Baltā nama jubilejā mirdzēs zvaigznes


ReklāmfotoReklāmfoto

Šogad Latvijas Nacionālās operas namam aprit 150 gadu. Par godu jubilejai Latvijas Nacionālā opera jauno sezonu 5. un 6. septembrī atklās ar diviem krāšņiem galā koncertiem, kuros apmeklētājus priecēs pašmāju opermūzikas spožākās zvaigznes, kā arī viesi un Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki.


 

Pirms 150 gadiem toreizējā Rīgas pilsētas teātra jaunā ēka pēc Pēterburgas arhitekta Ludviga Bonšteta projekta tika uzcelta 1863. gadā – Rīgas kanālmalā, bijušā Pankūku bastiona vietā. Lai gan laika gaitā tajā uzstājušies dažādi teātra sastāvi, mainījusies fasādes krāsa un valsts varas, šodien pēc apjomīgas rekonstrukcijas 1995. gadā pilnā spožumā mirdz mūsu Baltais nams.

Šovasar LNO ēkā pabeigti vērienīgi remontdarbi – skatuves virsmas un apgaismojuma tehnikas renovācijas process. Tāpat jaunajā sezonā skatītājus gaidīs rekonstruēts greznais operas nama portiks – tā segumam izvēlētas īpašas, Francijā pasūtītas rakstainas cementa flīzes, kas raksturīgas ēku stila interjeram, kas celtas 19. gadsimtā Eiropā. Izsekot līdzi Baltā nama vēsturei varēs arī jubilejas koncertos – par to vēstīs aizraujoši mākslinieces Katrīnas Neiburgas videostāsti.

Jaunās sezonas grandiozā atklāšanas koncerta pirmā daļa būs veltīta šā gada jubilāra komponista Riharda Vāgnera daiļradei, kā arī latviešu opermūzikai, skanēs gan darbi no zelta fonda – Jāzepa Mediņa, Alfrēda Kalniņa un citu komponistu mūzika –, gan mūsdienu klasika – Romualds Kalsons un Imants Kalniņš.

Skanēs arī skaistākās lappuses no itāliešu, austriešu un krievu komponistu operām.

Koncerta otrajā daļā būs fragmenti no labākajām baleta izrādēm. Uz skatuves būs skatāma visa LNB trupa un lieliskie solisti: Jūlija Gurviča, Margarita Demjanoka, Elza Leimane-Martinova, Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Sabīne Guravska, Raimonds Martinovs, Sergejs Neikšins, Arturs Sokolovs, kā arī visi jaunie solisti. Tiks izdejoti fragmenti no labākajiem iestudējumiem, kas šobrīd iekļauti baleta trupas pastāvīgajā repertuārā: no “Gulbju ezera”, “Mesijas”, “Bajadēras”, “Karmena. 5 tango”, un citiem, kā arī Jāzepa Vītola svītas “Dārgakmeņi” jaunā versija.

Spožā noslēgumā koncerta trešajā daļā dziedās Latvijas operzvaigznes, kurām Baltā nama skatuve savulaik kļuvusi par aizsākumu ceļā uz starptautisko atzinību. Soprāns Kristīne Opolais tuvākajās sezonās debitēs Hamburgas Valsts operā, atgriezīsies Bavārijas Valsts operā un Cīrihes Operā. Koncertā dziedās pasaulslavenais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko, kurš tuvākajā laikā dziedās arī Ženēvas “Grand Theatre”, priecēs skatītājus “Aīdā” Latvijā, LNO, Vīnes Valsts operā, uzstāsies Cīrihes operā, Berlīnes Valsts operā un Milānas “La Scala”. Pie pašmāju skatītājiem atgriezīsies Hamburgas operas soliste Inga Kalna, izcilais soprāns Inese Galante un basbaritons Egils Siliņš.

Pašmāju zvaigznēm pievienosies viessolisti – zviedru soprāns Elizabete Strida, kura starptautiski atzīta par izcilu Vāgnera mūzikas interpreti. Viņas sniegumu novērtējuši arī skatītāji Latvijā R. Vāgnera operu “Valkīra” un “Dievu mijkrēslis” iestudējumos. Uz skatuves kāps arī LNO publikai labi pazīstamais ukraiņu tenors Dmitro Popovs.

Koncertā piedalīsies arī LNO solisti, orķestris un koris, bet pie diriģenta pults – Modests Pitrens, Mārtiņš Ozoliņš, Andris Veismanis un Farhads Stade.

 

VARBŪT NODER

Koncerta režisore – Elita Bukovska

Baletmeistars – Aivars Leimanis

Scenogrāfe – Katrīna Neiburga

Tērpu māksliniece – Kristīne Pasternaka

Koncerti: 5. un 6. IX 19.00

Biļetes – “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 8 – 100

 

{gallery id=”2096″}

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+