Sports
Ziemas sports

Baltā olimpiāde klāt: Phjončhanā atklās XXIII Ziemas olimpiskās spēles0


Latvijas kamaniņu sportiste Ulla Zirne (no labās), distanču slēpotājas Patrīcija Eiduka un Inga Paškovska pēc Latvijas karoga pacelšanas ceremonijas olimpiskajā ciematā.
Latvijas kamaniņu sportiste Ulla Zirne (no labās), distanču slēpotājas Patrīcija Eiduka un Inga Paškovska pēc Latvijas karoga pacelšanas ceremonijas olimpiskajā ciematā.
Foto – Romāns Kokšarovs/F/64 PHOTO AGENCY

Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā šodien pulksten 13 pēc Latvijas laika svinīgi atklās divdesmit trešās ziemas olimpiskās spēles, kurās startēs gandrīz trīs tūkstoši sportistu no 92 valstīm, tostarp 34 no Latvijas. Atklāšanas ceremoniju tiešraidē parādīs LTV pirmajā programmā.

Mūsu delegācijai olimpiskās spēles sākās jau vakar ar Latvijas karoga pacelšanas ceremoniju olimpiskajā ciematā, kurā piedalījās arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu. Spēļu atklāšanā viņi no viesu ložas vēros, kā latvieši ar karognesēju Daumantu Dreiškenu olimpiskajā arēnā ienāks vienpadsmitie – pēc Austrumtimoras un pirms Libānas delegācijas.

Sacensības par 102 olimpisko medaļu komplektiem notiks 15 sporta veidos, latvieši startēs deviņos. Pirmie rīt sāks Roberto Puķītis vai Roberts Zvejnieks šorttreka 1500 metru distancē, Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks kamaniņu sporta pirmajos divos braucienos un Baiba Bendika biatlona sprintā. Sinoptiķi tuvākajām dienām sola Phjončhanai diezgan aukstu un vējainu laiku, kas ne visai pa prātam Bendikai, jo vējš varētu mazināt šaušanas precizitāti. Toties kamaniņu braucēji priecājas par olimpisko trasi ar ledu spoguļa gludumā. Tas gan prasīs īpaši smalku braukšanas tehniku.

Phjončhanā lielākā daļa atlētu un treneru mājvietu radusi divos olimpiskajos ciematos – atsevišķi sniega un ledus sporta veidiem. Latvijas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers stāsta, ka šie ciemati esot labākie no līdz šim redzētajiem. Šoreiz sportistiem nevajadzēšot aicināt palīgā santehniķus un elektriķus, kā dažreiz iepriekšējās olimpiskajās spēlēs. Telpas tiek apsildītas no grīdas, un daudzi vēl neesot sapratuši, kā šo apkuri noregulēt pēc savas gaumes, taču to viņiem ieskaidrot cenšas brīvprātīgie palīgi. Arī telpas varēja būt nedaudz plašākas, piebilda Tikmers.

Satraukumu radījusi daudzo apsardzes darbinieku pēkšņā saslimšana ar lipīgo norovīrusu, tautā sauktu par ziemas vemšanas slimību, ko pavada arī galvassāpes un drudzis. Karantīnā ievietoti 1200 apsargi, viņus aizvieto 900 kareivji. Pagaidām gan norovīruss nav skāris nevienu sportistu.

LATVIEŠI PHJONČHANĀ

Sestdien, 10. februārī

Šorttreks, 1500 m: Roberto Puķītis vai Roberts Zvejnieks – 12.00 pēc Latvijas laika.

Kamaniņu sports, pirmais un otrais brauciens: Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks – 12.10.

Biatlons, 7,5 km sprints: Baiba Bendika – 13.15.

Svētdien, 11. februārī

Kalnu slēpošana, nobrauciens: Kristaps Zvejnieks – 4.00. Ātrslidošana, 5000 m: Haralds Silovs – 9.00.

Kamaniņu sports, trešais un ceturtais brauciens: Inārs Kivlenieks, Kristers Aparjods un Artūrs Dārznieks – 13.00.

Biatlons, 10 km sprints: Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks – 13.15.

Pirmdien, 12. februārī

Kalnu slēpošana, milzu slaloms: Lelde Gasūna – 3.15.

Biatlons, 10 km iedzīšana: Baiba Bendika – 12.10, 12,5 km iedzīšana – Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks – 14.00. Piezīme: iedzīšanai kvalificējas pirmie 60 sprintā.

Kamaniņu sports, pirmais un otrais brauciens: Elīza Cauce, Ulla Zirne, Kendija Aparjode – 12.50.

LA.lv