×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

“Balta” par negadījumu Īrijā OCTA atlīdzībā izmaksās 5,3 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā viena no lielākajām apdrošināšanas sabiedrībām “Balta” plāno izmaksāt savas pastāvēšanas vēsturē lielāko obligātās civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas (OCTA) atlīdzību – 5,3 miljonus eiro, informē uzņēmuma pārstāve Līga Zvirgzdiņa.

Atlīdzība tiek izmaksāta par 2007. gadā piedzīvotu ceļu satiksmes negadījumu Īrijā, kad autovadītājs, netiekot galā ar “Chrysler Voyager” auto vadību, ietriecās mūra sienā. Negadījumā ļoti smagas traumas guva visi automašīnā esošie cilvēki – trīs pasažieri un automašīnas vadītājs.

“Šāda tipa negadījumi ārvalstīs arvien ir sarežģīti, un to izskatīšana ir komplicēta. Tā kā negadījums notika ārpus Latvijas robežām, radītie zaudējumi tika rēķināti saskaņā ar Īrijas likumdošanu. Šajā ceļa satiksmes negadījumā cietušie bija četri gados jauni cilvēki, kuru ārstēšanās un rehabilitācijas izmaksas ir ļoti lielas. Diemžēl negadījumā ļoti smagas traumas guva visi automašīnas pasažieri, no kuriem daži vairs nekad nespēs atgūt savas fiziskās spējas, lai turpinātu līdz negadījuma brīdim tik ierastās ikdienas lietas, tāpēc atlīdzība būs svarīgs atbalsts,” norāda “Baltas” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Pēc viņa teiktā, traģiskais negadījums vēlreiz pierādījis OCTA lietderību. Tāpēc OCTA un iespēju robežās arī KASKO iegāde ir nozīmīga ikvienam automašīnas īpašniekam, jo var pasargāt spēkrata īpašnieku no lieliem un neplānotiem tēriņiem.

“Baltas” pieredzē ir bijuši dažādi gadījumi, kad notikuši vieglākas vai smagākas pakāpes ceļu satiksmes negadījumi ar ievērojamu atlīdzību. Otra lielākā apdrošināšanas atlīdzība apdrošināšanas kompānijas vēsturē veikta viena miljona eiro apmērā par kravas automašīnas izraisītu negadījumu 2009. gadā Vācijā. Tur notika frontāla sadursme starp kravas un vieglo pasažieru automašīnām, kā rezultātā ļoti smagi cieta vieglās automašīnas vadītājs.

“Balta” ietilpst “PZU Grupā”, kas ir viens no līderiem Centrālās un Austrumeiropas apdrošināšanas tirgū. PZU ir uzņēmums ar 200 gadus ilgu pieredzi apdrošināšanā. 2013. gadā “PZU Grupa” apdrošināšanas prēmijās parakstīja 3,98 miljardus eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+