×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
22. septembris, 2015
Drukāt

Baltā pūkainā Limbažu noziedzniece vīrieša kāju sakodusi līdz kaulam (14)

kakis3_09

Aizdomās turētā baltā noziedzniece, ko nākamajā dienā pa logu nofotografēja cietušais.

“Saņemta informācija par to, ka Limbažos, Stacijas ielā, kādam 1975. gadā dzimušam vīrietim kājā iekodis kaimiņa kaķis. Vīrietim sniegta medicīniskā palīdzība. Policijā sākta administratīvā lietvedība.” Šādu ziņu pagājšnedēļ žurnālistiem izplatīja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde. Kas īsti notika Stacijas ielā?

Pagājušajā otrdienā sešos no rīta limbažnieks Indulis Jirgens dzirdēja, ka kāds skrāpējas gar dzīvokļa ārdurvīm. Daudzdzīvokļu nama ieejas durvis bieži stāvēja vaļā, un vīrietis saprata, ka tas it kā nav nekas briesmīgs: kāds kaķis uznācis uz piekto stāvu. Tas vēl jo vairāk tapa skaidrs, jo paša runcis skrāpējās pretim no dzīvokļa iekšpuses. “Kāda kaķene. Kaķi meklējas,” nodomāja Indulis un durvis neatvēra. Sieva jau bija aizgājusi uz darbu, trīs bērni vēl gulēja, bet pašam drīz bija pagalmā jāķeras pie saviem – sētnieka – pienākumiem. Taču kaķene bija neatlaidīga – pēcpusdienā atkal skrāpēja durvis, un šoreiz Indulis nolēma tās atvērt. “Tiklīdz durvis biju attaisījis, balta kaķene ar melnu siksniņu ap kaklu uzmetās virsū kājai, iekodās tajā un iekrampējās ar visām četrām. Purināju kāju, bet kaķeni nost nevarēju dabūt, tāpēc nācās kāju sist gar trepju margām. Tā uzbrucēju dabūju nost. Kaķene ar inerci ielidoja loga stiklā un aizskrēja,” atceras Indulis. “Īpaši nesāpēja, tāpēc iegāju virtuvē un mierīgi apsēdos. Tad man klāt pienāca meita un teica, ka asiņu peļķe uz grīdas!” Novilku čību un zeķi un apstulbu: no kājas asinis šļācās kā maza strūklaka!”

Limbažnieks izsauca ātro medicīnisko palīdzību. Atbraukusī māsiņa, lai apturētu asiņošanu, izlietojusi veselu marles saišu rulli. Sakosta pēdas augšdaļa, skarts kauls un cietis arī papēdis. Tā kā kaķa saimnieki nav atrasti un nav zināms, vai kaķis ir vakcinēts, I. Jirgens tagad spiests veikt piecu prettrakumsērgas injekciju kursu, kas izmaksā vairāk nekā divdesmit eiro.

Indulim nākamajā dienā izdevies kaķeni uzbrucēju pa logu pamanīt un ar telefonu nobildēt. Pēc tam tā vairs nav redzēta. Indulis domā, ka kaķene pieder kādam iemītniekam no citas daudzdzīvokļu mājas, kādas tuvākajā apkārtnē ir vairākas. Pats viņš kaķenes saimnieku nevēlas meklēt. Uzticas policijai, kam viņš ziņojis par notikušo.

 

Speciālista viedoklis

Vai šāda agresivitāte raksturīga kaķim?

Veterinārārste Anna Augustova: “Kaķi, īpaši āra kaķi, cīnās par savu teritoriju. Visticamāk, baltā kaķene gāja atkarot teritoriju no runča un cilvēks patrāpījās ceļā. Nedomāju, ka kaķene bija traka, jo trakumsērga Latvijā šobrīd nav izplatīta. Diez vai arī kaķene nolēma nomedīt cilvēku… Kaķim ir ļoti asi zobi un spēcīgs sakodiens. Esmu redzējusi sadriskātus metinātāja cimdus. Kaķis ar vienu kodienu var nokost žurku, jo otru iespēju žurka kaķim nedos. Man pašai veterinārārstes praksē kaķi ir pārkoduši plaukstas locītavu, kodumus pirkstos vairs neskaitu… Reiz klīnikas sienas bija vienās asinīs no manas palīdzes rokas: kaķis trāpīja asinsvadā. Arī Limbažu gadījumā kaķa zobs pārplēsa asinsvadu. Tā ka es nebrīnos. Tāpat starp kaķiem mēdz būt nešpetni un līdz galam nepieradināti dzīvnieki. Man bija runcis, kas laimīgs gulēja manā gultā, bet, kad sadusmojās, mierīgi varēja uzbrukt un ar visām četrām iekrampēties kājas stilbā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Iespējams sētnieks iepriekš bija kaķim darījis pāri,nekad neticēšu,ka kaķis vienkāši metās virsū.Zinu,kā sētnieki iespārda kaķus

 2. vai tā tupele savā mūžā kādreiz ir redzējusi suku un ziepes? Laikam gan vajadzēs pastu, lai noberztu visu sakrājušos.

 3. Jūs aizmirsāt: “apbruņota (ar ilkņiem)”

 4. Tas nulzībens varētu būt no Salaspils, kur viens lops dzīvam kaķim novilka ādu.

 5. Es labprāt tev novilktu ādu… pasaki tik, kur tevi dabūt rokā, kaķu bende!

 6. nu kā tad! kaķis droši vien arī pie durvīm piezvanīja. vai tik vīrietis nebija apreibinošu vielu ietekmē?

 7. Es cietušā vietā novaktētu to nezvēru un dzīvam novilktu ādu!

 8. Neticu ka kaķis momentā leca virsū un koda,noteikti pats pirmais spēra kaķeni prom!Kājas gan vajag mazgāt,nagus arī jāapgriež!

 9. jā, kaķis bez uzpurņa un nereaģē uz komandu “sēdēt!” saprast, ka kaķis nav suns laikam ir grūti.
  “veselu marles saišu rulli” – tas ir 5 metrus? lai apsaitētu kāju? tas ir kas arkartējs? vajadzēja varbūt ar 4,5 iztikt, tomēr taupīgi jādzīvo?
  starp citu kaķa skrapējiens var būt pat nāvējošs, ja ieskrāpē asinsvadā garenvirzienā un laikus neaptur asiņošanu. Bet no kaķa atbildību laikam prasīt tomēr būtu muļķīgi, tāpat arī no kaķa saimnieka, jo cik zināms, kaķi dresūrai nepakļaujas.
  Cilvēkam vienkārši ir jabūt pietiekoši saprātīgam un jāuzmanās arī no maza auguma dzīvniekiem.

 10. Pēc kodiena kaķis nav veemis? Tur tak saindēšanās var dabut.

 11. “Policija meklē! Balta, pūkaina, atbild uz saucienu ņau! Bīstama!”

 12. Vajadzeeja nosoaardiit to kossaku kaartiigi. Maciiba buutu laba.

Draugiem Facebook Twitter Google+