Kultūra
Māksla

Baltā sētā melni podi: Latgales podnieku dienas 20180

Publicitātes attēls

Kulmināciju sasniegušas 2018. gada Latgales podnieku dienas, kuras 27. un 28. aprīlī aicina uz teorētiskajiem lasījumiem Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē, bet pēc tam notiks kopīga cepļa kurināšana Staņislava Viļuma keramikas darbnīcā “Cukrasāta”, informē rīkotāji.

Piektdien, 27. aprīlī, plkst. 10–16 Latgales Kultūrvēstures muzejā risināsies teorētiskie lasījumi, kas veltīti Latgales un Latvijas muzeju keramikas kolekciju dziļākai izpētei. Tajos pārrunās jautājumus, kas saistīti ar muzeju keramikas kolekcijām, ekspozīcijām, to veidošanu, pieejamību apmeklētājiem, komplektēšanu un to, kā padarīt interesantas kolekcijas mūsdienu apmeklētājiem.

Pēc lasījumiem, plkst. 16, visi interesenti varēs doties uz Latgales bedres tipa atklātas uguns keramikas cepļa kurināšanu “Cukrasātā”, Ozolaines pagasta Bekšos, Staņislava Viļuma un Annas Violas Bīriņas dzīves un darba vietā. Vakarā šeit tiks kurināts ceplis, bet sestdienas, 28. aprīļa, rītā to atvērs.

Savukārt tajā pašā dienā plkst. 13 Lūznavas muižas šķūnī tiks atvērta “Latgales podnieku dienu 2018” izstāde. Tajā piedalīsies Latgales podniecības meistari ar pēdējā gada darinājumiem. Krāšņi glazētā un niansēm bagātā reducētā (t. s. melnā) keramika, virpoti un lipināti, ikdienā lietojami un dekoratīvi trauki.

LA.lv