×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2016
Drukāt

“Balta”: Visbiežāk atlīdzības ceļojumu apdrošināšanā saistībā ar bērniem tiek pieteiktas par akūtām saslimšanām

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Visbiežāk atlīdzības ceļojumu apdrošināšanā saistībā ar bērniem tiek pieteiktas par akūtām saslimšanām – pērn apdrošinātājs saņēmis 97 šādus atlīdzību pieteikumus, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” (PZU grupa) rīcībā esošā informācija.

Atlīdzības par traumām, ko bērns guvis ceļojumu laikā, tiek pieteiktas daudz retāk – pērn apdrošinātājs saņēmis 34 šādus atlīdzību pieteikumus. Lielākoties traumas ceļojumos tiek gūtas kritienu rezultātā, un visbiežāk tie ir dažāda veida sasitumi un lūzumi.

“Mūsu pieredze liecina, ka visbiežāk atlīdzības saistībā ar bērniem ceļojumu apdrošināšanā tiek pieteiktas tieši akūtu saslimšanu dēļ – paaugstināta ķermeņa termperatūra, drudzis, dažādas elpceļu saslimšanas – bronhīts, angīna, klepus, tad vēl vēdera vīruss ar caureju vai vemšanu, retāk – apdegumi un alerģiskas reakcijas. Šādā situācijā vecākiem ieteicams nekavējoties vērsties pie ārsta, lai saņemtu medicīnisko palīdzību,” norāda “Baltas” Personu apdrošināšanas atlīdzību pārvaldes vadītāja Linda Juhna.

“Balta” atgādina, ka ceļojumu apdrošināšanas ietvaros tiek apmaksāti visi medicīniskie izdevumi par saņemto neatliekamo medicīnisko palīdzību akūtā stāvokļa novēršanai ceļojuma laikā, tostarp zobārstniecības izdevumi akūtu zobu sāpju vai zobu traumas gadījumā. Vienlaikus apdrošinātājs norāda, ka pēkšņa saslimšana var tikt konstatēta arī pirms došanās ceļojumā, kā rezultātā ceļojums, iespējams, ir pat jāatceļ.

“Pērn saņēmām četrus atlīdzību pieteikumus par ceļojumu atcelšanu, jo bērnam konstatēta pēkšņa akūta saslimšana. Šādos gadījumos apdrošinātājs sedz zaudējumus, kas radušies saistībā ar ceļojuma atcelšanu, tāpēc šajās situācijās izmaksātās atlīdzību summas ir vislielākās – pērn vidējā izmaksātā atlīdzība bija 1120 eiro,” norāda L.Juhna.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+