×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. jūlijs, 2015
Drukāt

Baltais briedis skatās pasaulē

foto - LaMSF/ Jānis Pastarsfoto - LaMSF/ Jānis Pastars

Dabīga reljefa “Baltā brieža”mototrase Viļakā ir viena no labākajām Latvijā. Pirmās sacensības tur tika aizvadītas 1969. gadā, nākamajos 20 gados laikraksta “Vaduguns” kausu izcīņa izauga līdz vissavienības kalendāram. Pārmaiņu laikos motoru rūkoņa Viļakā uz brīdi pieklusa, lai 2006. gadā atsāktos ar jaunu sparu. Aizvadītās nedēļas nogalē Viļaka uzņēma ne tikai Latvijas čempionāta trešo posmu, arī starptautiskās motosporta federācijas pārstāvjus, lai atrādītu trases gatavību nākamajā vasarā uzņemt pasaules čempionāta posmu ekipāžām. Sacensību rīkotājam Ērikam Eizānam par paveikto nav jākaunas un nav jāšaubās, ka “Baltā brieža” atbilstība tiks novērtēta pozitīvi.
Kā apstiprinājums tam bija arī pasaules čempionāta līderu Etjēna Baksa un Kaspara Stupeļa līdzdalība ekipāžu klases sacensībās. Divas pārliecinošas uzvaras divos dažādā stilā, otro braucienu sākot tikai no septītās vietas. Otro vietu izcīnīja vēl viena pasaules čempionāta ekipāža Kerts Variks un Haralds Kurpnieks, trešo Latvijas čempionāta līderi igauņi Gerts Gordejevs un Mareks Mīls. Latvijas labākā ekipāža Māris Rupeiks un Mārtiņš Antons abos braucienos finišēja ceturtā.
Lielāko izrādi skatītājiem sarīkoja MX2 klases līderu trio igaunis Indreks Mjagi, Kārlis Sabulis un Tomass Šileika. Pat viena brauciena ietvaros līdera godā pabija visi trīs, bet par dienas veiksminieku ar uzvaru pirmajā braucienā un otro vietu otrajā kļuva Latvijas čempionāta līderis Mjagi. Otrā brauciena uzvarētājs Sabulis palika otrais, Šileika – trešais.
MX1 klasē abos braucienos pirmais trijnieks bija nemainīgs – igaunis Prīts Ratseps sīvā cīņā uzveica Dāvi Ivanovu, trešais Matīss Karro. Kopvērtējumā Ratsepa pārsvars pār Ivanovu sarucis līdz diviem punktiem.
85 kub.cm klasē trijniekā starp igauņiem Andreasu Hīmjagi un Jorgenu Talviku iespraucās Ralfs Edgars Ozoliņš. Senioru klasē līderu trio abos braucienos nemainīgs – Leons Kozlovskis, Raivo Freibergs un Raimonds Baltgalvis.
Latvijas čempionāta superfināls 6. septembrī notiks Cēsīs, uz to solījis ierasties arī Pauls Jonass.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+