Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
30. augusts, 2016
Drukāt

Baltais nams brīdina ES neveikt “vienpusējus” pasākumus pret “Apple”

Foto no arhīvaFoto no arhīva

Baltais nams otrdien brīdināja Eiropas Savienību (ES) neveikt vienpusējus pasākumus pret ASV informācijas tehnoloģiju kompāniju “Apple” pēc tam, kad bloks pieprasīja tai atmaksāt 13 miljardus eiro nenomaksātos nodokļos.

“Mēs esam nobažījušies par vienpusēju pieeju,” paziņoja Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests, piebilstot, ka ES prasība “apdraud progresu, ko mēs kopā ar eiropiešiem esam panākuši, lai padarītu starptautisko nodokļu sistēmu godīgu”.

“Kad es saku godīgu, es domāju godīgu galvenokārt pret nodokļu maksātājiem, bet arī godīgu pret kompānijām, kas visā pasaulē cenšas kārtot darījumus, kas beigās dod labumu [valstu] ekonomikām,” skaidroja Ērnests.

EK otrdien paziņoja, ka “Apple” jāatmaksā 13 miljardi eiro nenomaksātos nodokļos, jo vairākas ar Īriju noslēgtās nodokļu vienošanās pārkāpj ES noteikumus.

“Apple” un Īrijas valdība jau paziņojušas, ka pārsūdzēs EK lēmumu.

Brisele izmeklēšanu par “Apple” panāktajām nodokļu norunām Īrijā sāka 2014.gadā.

Pievienot komentāru

Merkele sola ekonomisko augsmi un stabilitātiVācijas valdošās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) gadskārtējā konferencē Esenē kanclere Angela Merkele solīja saglabāt ekonomisko augsmi un politisko stabilitāti valstī un saņēma delegātu uzticību vadīt partiju nākamgad paredzētajās parlamenta vēlēšanās.
Draugiem Facebook Twitter Google+