Uncategorized

Baltais nams iebildis pret Pentagona un CIP ierosinājumu apbruņot Sīrijas nemierniekus 0

Foto – AFP

Baltais nams aizvadītajā vasarā noraidījis Pentagona, toreizējās valsts sekretāres Hilarijas Klintones un Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) vadītāja Deivida Petreusa ierosinājumu apbruņot Sīrijas nemierniekus.

Kā Senāta Bruņoto spēku komitejai paziņoja aizsardzības ministrs Leons Paneta un ASV Apvienotās štābu priekšnieku komitejas priekšsēdētājs ģenerālis Mārtins Dempsijs, arī viņi atbalstīja priekšlikumu piegādāt ieročus Sīrijas opozīcijas nemierniekiem. Taču, kā atklāja vārdā neminētas amatpersonas, šo ierosinājumu noraidījis Baltais nams. “Iemesls, kāpēc mēs neesam viņus apbruņojuši, ir tas, ka to nevēlas Baltais nams,” telekanālam CNN skaidroja vārdā neminētais avots. Pēc tā rīcībā esošajām ziņām, par Sīrijas nemiernieku apbruņošanu aktīvi iestājies arī Savienoto Valstu vēstnieks Sīrijā Roberts Fords.

Saskaņā ar informācijas avotu teikto šis jautājums vairs netiek apspriests, jo ir skaidrs, ka Baltais nams negrasās piekāpties. Prezidenta Baraka Obamas administrācija pret nemiernieku apbruņošanu iebildusi, norādot uz bažām par ekstrēmistisko grupējumu iefiltrēšanos un risku, ka grupējumi ASV piegādātos ieročus varētu izmantot pret citiem mērķiem. Gan Baltais nams, gan ASV Valsts departaments atturas no komentāriem jautājumā par Sīrijas nemiernieku apbruņošanu. Vašingtona Sīrijas nemierniekiem piešķīrusi humāno palīdzību vairāku miljonu dolāru apmērā. Savukārt CIP uz Sīriju nosūtījusi aģentus, lai sīkāk iepazītos ar Sīrijas opozīciju un labāk izprastu tās sastāvu.

LA.lv