×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Baltais nams: Krievijas priekšlikums sūtīt uz Vašingtonu delegāciju Medvedeva vadībā ir izmisuma pazīme

Foto - LETAFoto - LETA

Krievijas priekšlikums sūtīt uz Vašingtonu delegāciju premjerministra Dmitrija Medvedeva vadībā apspriest militāro sadarbību Sīrijā ir “izmisuma pazīme”, trešdien paziņoja Baltais nams.

“Mēs neesam tajā ieinteresēti, kamēr Krievija nevēlas veikt konstruktīvu ieguldījumu cīņā ar “Islāma valsti”,” sacīja Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests. “Krievijai ir pašai sava dienas kārtība un tā tai seko pati. Tāpēc mani īpaši nepārsteidz, ka Vladimirs Putins, būdams izmisumā, mēģina nosūtīt Krievijas valdības otro augstāko amatpersonu uz ASV, lai mēģinātu mūs pārliecināt pievienoties viņiem. Taču realitāte ir tāda, ka šis lūgums tika ignorēts.”

Pēc viņa teiktā, Maskavas mēģinājumi pārliecināt Vašingtonu pievienoties tās militārajai kampaņai Sīrijā liecina par tās centienu izolētību, ko atbalsta tikai Irāna un oficiālā Damaska.

Par to, ka ASV atteikušās uzņemt augsta līmeņa Krievijas delegāciju, lai apspriestu Sīrijas jautājumus, un atteikušās sūtīt uz Maskavu arī savu misiju, trešdien pavēstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Otrdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins pārmeta Vašingtonai, ka tā atsakās sadarboties un dalīties izlūkinformācijā par Sīriju, un sacīja, ka viņš vēlas nosūtīt uz ASV augsta līmeņa delegāciju, kuru vadītu premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

“Burtiski šodien mēs saņēmām oficiālu atbildi,” parlamentā teica Lavrovs.

“Mums pateica, ka viņi nevar nosūtīt delegāciju uz Maskavu un nevar arī uzņemt delegāciju Vašingtonā,” teica ministrs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+