×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. aprīlis, 2015
Drukāt

Baltais nams: Krievijas rīcība neatbilst pasaules lielvaras uzvedībai (11)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Baltais nams ir izbrīnīts par Krievijas rīcību, kas var palīdzēt diplomātiskajiem centieniem liegt Irānai iegūt atombumbu, bet tajā pašā laikā pārkāpj Ukrainas suverenitāti, paziņojis Baltā nama preses sekretārs Džošs Ērnests.

Viņš komentēja vairākus Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteikumus, ceturtdien tiešraidē atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem. Ērnests kā vienu piemēru minēja Putina teikto, ka gribētu, lai Rietumi pret Krieviju attiektos kā pret vienlīdzīgu partneri. Pēc Ērnesta teiktā, Krievija ir nospēlējusi svarīgu lomu sarunās “5+1”, pieliekot diplomātiskus pūliņus, lai novērstu kodolieroču radīšanu Irānā. Viņš norādīja, ka Krievija ir palīdzējusi arī citās situācijās, piemēram sarunās par Sīrijas ķīmiskajiem ieročiem un to iznīcināšanā.

“Patiesība ir arī tā, ka no ietekmīgām pasaules lielvarām tiek gaidītas zināmas lietas. Konkrēti, no tām tiek gaidīta suverēnu valstu robežu cienīšana. Bet šobrīd mēs redzam, ka Krievijas valdība atkal un atkal pagājušā gada laikā kliedzošā veidā pārkāpusi ukraiņu tautas suverenitāti. Un mēs kļuvām par aculiecinieku tam, kā Krievijas militārpersonas darbojas Ukrainas austrumos, atbalstot separātistus. Tas nesaskan ar uzvedību, ko gaida no pasaules lielvaras,” paziņoja Ērnests.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Pūķina Krievijas uzvedība nav ne vien lielavaras cienīga, tā nav civilizētas valsts cienīga.

 2. Lielvara jau tāpēc arī ir lielvara ka tai nospļauties par to ko kāds cits ir iedomājies par labu esam. Krievija jau ir ataudzējusi pietiekamus muskuļus, lai pieteiktu sevi kā NEATKARĪGU spēku, kas nepakļaujas kaut kādiem diktātiem,protams, arī ASV pamācībām. Tas var kādam patikt, nepatikt, tā ir tikai gaumes lieta, bet tas ir fakts.

  • Tie Krievijas “muskuļi” ir aizņēmuši vietu kur Krievijai būtu jābūt smadzenei. Nožēlojami mērkaķi! Pasaule ciena Singapūru vairāk nekā Krievu impēriju.

 3. kā tad amīši maina tās valdībasuz sev paklausīgām ?vai tāpat kā krievi to darīja padomju laikos

  • to sauc par jauno koloniālo politiku. valsts itkā patstāviga, bet visā jāklausa asv citādi pēkšņi bruņota opozicija mainīs valdibu., vai ari pasludinās valsti par teroristisku un vienkārši iekaros. man ko tagad jāuzkaita visi piemēri kur asv tā iadarija?

 4. jāņem piemērs no asv?
  jāizraisa vismaz 2 kari gadā dažādos pasaules reģionos, , jāmaina valdibas uz sev paklausigām…. tā pēc amišu domām kremlim jāsāk rīkoties?

  • Vai tad Krievija tā nerīkojas jau kopš neatminamiem laikiem?Tikai tāda neliela atšķiriba no ASV-ASV nepievieno sev tās valstis nomainītajām valdībām.

   • tad saskaiti cik karus asv izraisijusi pedejos 50 gados teikim, un cik krievija. un protams kolonijas sev nepievieno, tās izsūc sausas un tur paklausibā.

    • toties Krievija kopā ar Vāciju izraisīja un iesāka II Pasaules karu,ko nav izdarījusi ASV.Un visās savās kolonijās iepludina miljonus savus iedzīvotājus,pilnībā izmainot pakļauto valstu iedzīvotāju demogrāfisko sastāvu.Līdz ar to iznīcina šo valstu valodas un kultūru.

     • o, 2 pasaules karš ir vel patteicigāka tēma

      asv uzmeta 2 atombumbas uz civiliedzivotājiem kaut karš jau praktiski bija beidzies, japāna sakauta, un tur nebija militāru objektu, vismaz ne stratēģisku kas kaut jel ko mainitu karadarbibā. tad kurš mums ir pasaules lielākais agresors?.

     • Karš jau bija beidzies, bet krievu ordas vēl labu laiku turpināja izvarot, slepkavot un laupīt pa viņu okupētajām teritorijām. Bet kad Staļina krievi nomērdēja 8 miljonus ukraiņu badā Holodomorā, tad kara vispār nebija.

Draugiem Facebook Twitter Google+