Pasaulē
Citur

Baltais nams liedz CNN žurnālistei piedalīties preses pasākumā1

Foto – EPA/LETA

Baltais nams izpelnījies žurnālistu organizācijas un mediju pārstāvju nopēlumu pēc aizlieguma preses pasākumu ar prezidentu Donaldu Trampu apmeklēt telekanāla CNN žurnālistei, kuras jautājumi, kā apgalvo šī lēmuma kritiķi, esot izraisījuši Baltā nama iebildumus.

CNN citē žurnālistes Keitlenas Kolinsas teikto, ka Baltā nama sabiedrisko attiecību amatpersonas viņai norādījušas – viņa nevar piedalīties pasākumā, kurā būs Tramps un Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers, jo viņa iepriekš tajā pat dienā esot uzdevusi “nepiemērotus jautājumus”.

“Mēs kategoriski nosodām Baltā nama aplamo un nepiedienīgo šodienas lēmumu liegt vienai no mūsu biedrēm piedalīties atklātā preses pasākumā, kad viņa bija uzdevusi jautājumus, kas viņiem nepatika,” teikts Baltā nama korespondentu apvienības paziņojumā.

“Šāda veida reakcija ir pilnīgi nepiedienīga, nepareiza un vāja,” teikts paziņojumā.

Baltā nama lēmumu kritizēja arī CNN un citu mediju, arī konkurējošā telekanāla “Fox News”, pārstāvji.

Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa paziņojumā skaidroja, ka žurnāliste atteikusies pamest telpas, kad viņai lūgts to darīt.

“Preses pasākuma noslēgumā Ovālajā ofisā žurnāliste izkliedza jautājumus un atteicās doties prom, neraugoties uz to, ka viņai tas tika lūgts vairākkārtīgi,” norādīja Sandersa.

“Pēc tam mūsu darbinieki informēja, ka viņa nedrīkst piedalīties nākamajā pasākumā, tomēr skaidri apliecināja, ka citi šī medija žurnālisti var piedalīties,” viņa piebilda.

LA.lv