Pasaulē

Baltais nams neformālā brīfingā neielaiž vairākus medijus 5

Foto-REUTERS

Baltais nams ir liedzis vairākām vadošām raidorganizācijām un laikrakstiem apmeklēt neformālu preses brīfingu.

Tikšanās ar Baltā nama preses sekretāru Šonu Spaiseru tika liegta britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC, ASV telekanālam CNN, laikrakstam “The New York Times” un vairākiem citiem medijiem.

Ielaisti netika arī izdevuma “Politico”, interneta mediju kompānijas “Buzzfeed” un laikraksta “Daily Mail” reportieri.

Spaisers neatklāja, kāpēc nav ielaisti tieši šie mediji.

Lēmums tika pieņemts vairākas stundas pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps piektdien, 24.februārī, kārtējo reizi kritizēja medijus, paziņojot, ka “viltus ziņas” ir “tautas ienaidnieks”.

Tramps iepriekš ir vērsies pret CNN un “The New York Times”. Īpaši prezidentu saniknojis mediju ziņotais par Trampa vēlēšanu kampaņas padomnieku sakariem ar Krievijas izlūkdienestiem.

Drīz pēc piektdien notikušās Trampa runas Konservatīvās politiskās rīcības konferencē (CPAC) vairāki mediji tika uzaicināti uz neformālu sarunu Spaisera birojā.

Uzaicināto vidū bija telekanāli ABC un “Fox News”, konservatīvā ziņu vietne “Breitbart News”, ziņu aģentūra “Reuters” un laikraksts “Washington Times”.

Protestējot pret lēmumu liegt dalību vairākiem medijiem, pasākumā nolēma nepiedalīties ziņu aģentūra AP, laikraksts “USA Today” un žurnāls “Time”.

Komentējot notikušo, “The New York Times” paziņoja, ka šāds Baltā nama lēmums ir “nepārprotams demokrātisko ideālu apvainojums”.

“The New York Times” redaktors Dīns Bakets uzsvēra, ka laikraksta ilgajā pastāvēšanas laikā nekas tāds vēl nav piedzīvots.

Spaisers pasākumā komentēja informāciju, ka Baltais nams lūdzis ASV Federālo izmeklēšanas biroju (FIB) noraidīt mediju ziņas par kontaktiem starp Trampa kampaņas darbiniekiem un Krievijas izlūkdienestu pirms pagājušā gada vēlēšanām.

Spaisers arī brīdināja, ka Baltais nams “enerģiski pretosies” ziņās sastopamiem “viltus stāstījumiem”.

LA.lv