×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
25. februāris, 2017
Drukāt

Baltais nams neformālā brīfingā neielaiž vairākus medijus (6)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Baltais nams ir liedzis vairākām vadošām raidorganizācijām un laikrakstiem apmeklēt neformālu preses brīfingu.

Tikšanās ar Baltā nama preses sekretāru Šonu Spaiseru tika liegta britu sabiedriskajai raidorganizācijai BBC, ASV telekanālam CNN, laikrakstam “The New York Times” un vairākiem citiem medijiem.

Ielaisti netika arī izdevuma “Politico”, interneta mediju kompānijas “Buzzfeed” un laikraksta “Daily Mail” reportieri.

Spaisers neatklāja, kāpēc nav ielaisti tieši šie mediji.

Lēmums tika pieņemts vairākas stundas pēc tam, kad ASV prezidents Donalds Tramps piektdien, 24.februārī, kārtējo reizi kritizēja medijus, paziņojot, ka “viltus ziņas” ir “tautas ienaidnieks”.

Tramps iepriekš ir vērsies pret CNN un “The New York Times”. Īpaši prezidentu saniknojis mediju ziņotais par Trampa vēlēšanu kampaņas padomnieku sakariem ar Krievijas izlūkdienestiem.

Drīz pēc piektdien notikušās Trampa runas Konservatīvās politiskās rīcības konferencē (CPAC) vairāki mediji tika uzaicināti uz neformālu sarunu Spaisera birojā.

Uzaicināto vidū bija telekanāli ABC un “Fox News”, konservatīvā ziņu vietne “Breitbart News”, ziņu aģentūra “Reuters” un laikraksts “Washington Times”.

Protestējot pret lēmumu liegt dalību vairākiem medijiem, pasākumā nolēma nepiedalīties ziņu aģentūra AP, laikraksts “USA Today” un žurnāls “Time”.

Komentējot notikušo, “The New York Times” paziņoja, ka šāds Baltā nama lēmums ir “nepārprotams demokrātisko ideālu apvainojums”.

“The New York Times” redaktors Dīns Bakets uzsvēra, ka laikraksta ilgajā pastāvēšanas laikā nekas tāds vēl nav piedzīvots.

Spaisers pasākumā komentēja informāciju, ka Baltais nams lūdzis ASV Federālo izmeklēšanas biroju (FIB) noraidīt mediju ziņas par kontaktiem starp Trampa kampaņas darbiniekiem un Krievijas izlūkdienestu pirms pagājušā gada vēlēšanām.

Spaisers arī brīdināja, ka Baltais nams “enerģiski pretosies” ziņās sastopamiem “viltus stāstījumiem”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Vai mūsu medijiem nav pienācis laiks izbeigt likumīgi ievēlētā prezidenta Trampa darbības kritiku un pievērsties sabiedrībai svarīgiem notikumiem valstī….pārtikas cenu celšanās….vairāk kā 600000 cilvēku risks dzīvot pilnīgā nabadzībā…amatpersonu dienesta auto izmantošana personīgo vajadzību apmierināšanai….arvien atklātiem jauniem finansu pārkāpumiem veselības nozarē….VID darbībai……un daudziem citiem jautājumiem par kuriem noklusē??????????????????

  2. Tramps laikam ķersies pie saknēm

  3. Buzzfeed un Daily Mail faktiski ir tas, ko agrāk sauca par “dzelteno presi”, resp. pamuļķīgas tenku lapas 🙂

  4. NEFORMĀLAIS brīfings ir kā dzimumdiena – ielūgumus saņem vēlamie, neviss kurš katrs netīrām kājām staigājošs plukata. 🙂

  5. T.loģiski rīkojas, tikai vainīgie tēlo abižotos un sāk brēkāt par cilvēktiesībām, mediju brīvību un sazin ko.
    Fakts.

Draugiem Facebook Twitter Google+