×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
12. maijs, 2017
Drukāt

Baltais nams nonācis neveiklā situācijā Trampa un Lavrova foto dēļ (9)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija ceturtdien nonāca neveiklā situācijā, kad Maskava to pārsteidza, publicējot Trampa un Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova tikšanās aiz slēgtām durvīm fotogrāfijas.

Krievijas valsts ziņu aģentūras TASS publicētajās fotogrāfijās, kuras pārpublicēja daudzi globālie mediji, bija redzams, kā Tramps Ovālajā kabinetā smaidot sarokojas ar Lavrovu un Krievijas vēstnieku Vašingtonā Sergeju Kisļaku.

Trešdien notikusī tikšanās jau tika uzskatīta par Kremļa lielu diplomātisku panākumu dažus mēnešus pēc tam, kad ASV noteica sankcijas pret Krieviju par iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanās pērn.

Diplomātijas veterāni jautāja, kāpēc Tramps piekritis uzņemt Baltajā namā šos Krievijas diplomātus, kas ir rets pagodinājums cilvēkiem, kuri nav valstu vadītāji, un pavisam negaidīts tādiem, kas ir ASV politiska skandāla centrā.

ASV administrācijas bieži izmanto tikšanās Ovālajā kabinetā, lai kaut ko panāktu savā labā.

Šo fotogrāfiju parādīšanās atklātībā pastiprināja iespaidu, ka Krievija guvusi diplomātisku uzvaru, pārspējot Trampa Balto namu.

“Apsveicu, kolēģi, ar šo fotogrāfiju iegūšanu! Milzu panākums,” sacīja bijušais ASV vēstnieks Maskavā Maikls Makfols.

Baltais nams publiski centās neizrādīt apmulsumu.

Trampam “vajadzēja tikties ar šo ārlietu ministru”, sacīja Baltā nama preses sekretāre Sāra Hakabija Sandersa.

“Ja viņi (kritiķi) mēģina uzbrukt viņam par to, ka viņš dara savu darbu, tad varbūt viņiem vajadzētu pavadīt nedaudz vairāk laika, darot savu darbu, un mums nebūtu visu šo problēmu.”

Baltā nama amatpersonas privātās sarunās tomēr bija sašutušas par šādu uzticības laušanu no Krievijas puses.

Amatpersonas sacīja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins bija pieprasījis šo tikšanos pēc savas nesenās tikšanās ar ASV valsts sekretāru Reksu Tilersonu Maskavā.

Baltajam namam bija darīts zināms, ka būs klāt oficiāls Krievijas fotogrāfs, liekot saprast, ka šīs fotogrāfijas paredzētas vēsturei, bet ne to, ka tās tiktu publicētas.

“Mūsu oficiālais fotogrāfs un viņu oficiālais fotogrāfs bija klāt, tas arī viss,” sacīja viens Baltā nama palīgs īsi pēc šīs tikšanās.

Divas amatpersonas vēlāk atzina, ka tām nebija pateikts, ka šīs fotogrāfijas tiks publicētas.

Nacionālās drošības aģentūras (NSA) direktors admirālis Maiks Rodžerss ceturtdien Senāta Izlūkošanas komitejā tika iztaujāts par iespējamiem kiberielaušanās riskiem, kas saistīti ar Krievijas fotogrāfu ielaišanu Ovālajā kabinetā. Rodžerss pateica, ka ar viņu neviens iepriekš nebija konsultējies.

Tikšanās ar Lavrovu notika dažas stundas pēc tam, kad Tramps atlaida Federālā izmeklēšanas biroja (FIB) direktoru Džeimsu Komiju. Vairāki ASV demokrāti pauda viedokli, ka Trampa lēmums atbrīvot no amata Komiju varētu būt mēģinājums sabotēt izmeklēšanu par iespējamiem Trampa komandas sakariem ar Krieviju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): _Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…_
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGAD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Beidzot Tramps ir laimīgs – ticies ar draugiem.

 3. Varbūt beidzot sapratīs, ka krieviem ticēt nedrīkst.

  • pareizi gan – var ticēt tikai šīs pašreizējās “valsts” vietvalžiem un viņu saimniekiem āmurikā un geiropā. :D:D

 4. Tiksanas un sadarbiba starp Trampu-ASV un Putinu Krievijas savstarpeju materialo labumu gusanai ASV un Krievijas pilsoniem un karu likvidesanai starp cilvekiem un valstim uz zemeslodes,ka ari nabadzibas likvidesanai cilvekiem un dzives materialas dzivosanas izlidzinasanai ir visuma plazmoida saprata plana izpildes sakuma detala uz zemeslodes cilvekiem-apstiprinu es to -Visuma Saprata zemeslodes parvaldnieks-Visuma saprata idiologs seit.Beidziet kudities vajadzigie cilveki dara visuma apdzivosanas jauno visu cilveku teologisko,manis izgudroto-Visuma Saprata korigeto materialistisko procesionialitati cilvekiem tagadnei un ilgstosai nakotnei

 5. CNN var iet pensijā, viņu vietā Tramps nozīmēs Rusia Today. 🙂

 6. Mūsu “vadītāji” un “zurnālisti” ir tālu no jebkādas sapratnes par pasaules kārtību, politiku un valstu attiecībām. Mums nav savu interešu. Labākajā gadījumā mēs drudžaini sekojam tiem, kas ir noteicēji pasaulē un publicējam driskas un tenkas, nevis patiesi nozīmīgas lietas.

 7. Jā smaidīt nav labi.Mūsu pasaulē taču valda naids.

Draugiem Facebook Twitter Google+