×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. janvāris, 2013
Drukāt

Baltais Šveices suns – gan sargs, gan uzticams draugs

vilks42

“Gribētos iegādāties suni, kas būtu gan sargs, gan arī skaists. Vai tāds varētu būt baltais Šveices suns?
” Jānis Ozers Rīgā

 

Baltais Šveices aitu suns ir veidojies un attīstījies līdzās vācietim. Ilgu laiku šveicieti pat neizdalīja kā atsevišķu šķirni. Taču, ņemot vērā ne vien tā atšķirīgo izskatu, bet arī raksturu, šķirne pirms desmit gadiem beidzot ir starptautiski reģistrēta.

Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidente Vija Klučniece šo šķirni vērtē kā perspektīvu, ko ir vērts iepazīt, turklāt Latvijā jau ir vairākas labas audzētavas. Viņa apgalvo, ka šveicieši lieliski sargā teritoriju un, tāpat kā vācieši, var dzīvot zem klajas debess.

Suni apmācīt ir viegli, jo tas ātri uztver uzdoto. Ar mieru apgūt visu, ko vien vēlas saimnieks, jo ļoti pieķeras savējiem.

Kā jau vilks – izteikti enerģisks un kustīgs. Tāpēc vislabāk jūtas privātmājā ar nožogotu teritoriju. Svarīgi, ka suns savējos aizsargā un svešiem neuzticas, bet nekad nekļūst agresīvs. Viņam tāpat kā vācu vilkam piemīt sava ganāmpulka uzmanīšanas instinkts, proti, vai ģimene ir uz vietas? Tāpēc arī šveicieti reizēm dēvē par balto sargu. Arī mazuļus viņš ņem savā paspārnē, jo ir īsts bērnu draugs un rotaļu biedrs.

Ir izmanīgi kustīgs, allaž izgudro, ko pasākt. Arī ļoti runātīgs, vienmēr gatavs izlocīt balsi gan viens pats, gan kopā ar kaimiņu suņiem.

 

 

UZZIŅA

Baltā Šveices aitu suņa:

• dzīves ilgums: ap 12 gadiem,

• svars: 25 – 35 kg (kucēm), 30 – 40 kg (suņiem),

• augstums skaustā: 55 – 61 cm (kucēm), 60 – 66 cm (suņiem),

• apmatojums mainās divreiz gadā.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+