×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
17. septembris, 2013
Drukāt

Baltais tonis interjerā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Baltā krāsa ir kā radīta tiem, kuri nav pārliecināti par savu gaumi vai zināšanām interjera iekārtošanas jomā, – tā saskanēs ar jebkuru citu toni.

 

Telpas apdarē baltais draudzējas ar visiem toņiem. Turklāt, izmantojot balto kā fonu, nevajadzēs lauzīt galvu, kā saskaņot materiālus un stilus. Īpaši eleganti izskatās melnbalts interjers, tomēr šī noskaņa nederēs katram. Vienkāršāk balto izmantot par fonu dažādu toņu salikumiem. Komplektācijā ar zilu un sarkanu krāsu šāda telpa iegūs svaigu un dzirkstošu noskaņu, kopā ar visiem pasteļtoņiem – romantisku atmosfēru, bet košos un siltos rudens toņus baltais padarīs nedaudz blāvākus. Līdz ar to telpa šķitīs plašāka un gaišāka, kas ļoti nepieciešams rudens sezonā, kad saules gaismas kļūst aizvien mazāk.

“Telpas kopējo iespaidu veido priekšplāns un otrais plāns. Ja priekšplānā ir baltas mēbeles, tās labāk izcelsies uz spilgta fona, un otrādi – ja mēbeles ir košas vai tumšas, tām nepieciešams neitrāls fons, kam ļoti labi kalpo baltais sienu un grīdas plaknē,” iesaka dizainers Terenss Konrans.

Baltas mēbeles lieliski saskan ar gandrīz jebkuras krāsas sienām un grīdu. Iegādājoties ieteicams izvēlēties tās, kam ir interesanti dekori, furnitūra vai faktūra.

Vislabāk šādas mēbeles izskatīsies uz spilgta fona. Tad labāk izcelsies arī to forma. Baltas mēbeles labi sader arī ar sadzīves tehniku virtuvē un vannasistabā.

Bet baltais var arī nebūt kā fons. Par to pārliecina baltas krāsas aksesuāri. Piemēram, balti trauki košā virtuvē vai spilgti balts galdauts uz tumša galda. Bet baltas rozes baltā vāzē un baltas sveces piešķirs romantisku noskaņu pasteļkrāsas guļamistabā, bet balti aizkari ienesīs tīrības un kārtības sajūtu jebkurā telpā (īpaši 
mežģīņu).

 

Mīti vai patiesība?
gulta1_13

Neskatoties uz lielisko saskaņu ar citiem toņiem, baltais daudziem asociējas ar slimnīcas atmosfēru. Šis priekšstats lielākoties radies tāpēc, ka slimnīcas palātās visbiežāk pietrūkst spilgtu akcentu, kas baltajam ļautu kalpot par ideālu fonu.

Baltajai krāsai tiek piedēvēta tīrība, kārtība un plašuma sajūta. Tas tiesa – baltais vienmēr padarīs telpu vizuāli plašāku. Tāpēc to īpaši ieteicams izmantot nelielās telpās. Tomēr jāņem vērā, ka baltais izceļ arī visas telpas nepilnības.

Baltais vienmēr būs modē. Arī tā ir taisnība, jo baltā krāsa lieliski saskan ar jebkura stila un krāsas mēbelēm.

Baltas sienas, durvis, grīdas un mēbeles grūti kopt, tās ātri smērējas. Jā un nē. Uz baltām virsmām tikpat kā nav redzami putekļi – no šī viedokļa baltas mēbeles un grīdas ir ļoti praktiskas. Bet, ja telpas dekoratīvajai apdarei izvēlas pusmatētu vai pusspīdīgu krāsu, to varēs ērti kopt ar mitru drānu, bet mīkstajām mēbelēm jāizvēlas ādas polsterējums vai maināmi pārvalki.

 

 

Padoms

Lai gan šķiet, ka baltajai krāsai nav nianšu, tā vis nav. Tai tāpat kā citām krāsām ir dažādas nokrāsas – piena, ziloņkaula, perlamutra, bēša utt., kas padara to siltāku vai vēsāku. Telpā reti kad izmanto vienas nianses balto (tad patiešām var panākt slimnīcas efektu), biežāk lieto dažādas nokrāsas balto, variējot arī balto plakņu faktūras – spīdīgu, matētu, gludu, uzkārstu, grubuļainu utt.

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+