×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
13. februāris, 2015
Drukāt

Baltais zvirbulis tajos un šajos laikos. Saruna ar Juri Vidiņu (27)

Foto - Zigmāris RumkaFoto - Zigmāris Rumka

“Latvijas Avīzes” pārstāvji Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis Viļānu slimnīcā apciemoja labu paziņu galveno ārstu JURI VIDIŅU. Zinājām, ka 76 gadus vecais dakteris nesen pats pārcietis pasmagu muguras operāciju. Tāpat to, ka Vidiņa kungu rosina izslēgt no “Vienotības” par “partijas reputācijas graušanu”. Taču bijušais helsinkietis nebija nospiestā garastāvoklī un sarunu sāka optimistiski.

J. Vidiņš: – Taisnības meklēšana man ir gēnos. No senčiem augumā līdz pat 1503. gadam. Tad feods, mestrs Pletenbergs Kurzemē mums piešķīra lēni. Vēlāk par to risinājās 200 gadu tiesāšanās ar vācu muižniekiem, kuri gribēja ierobežot mūsu tiesības. 1865. gadā Kuldīgā muižnieku tiesa atzina mūsu dzimtu privilēģijas.

V. Krustiņš: – Tad jau esat no ķoniņiem?

– Jā, un niķis uz revolucionāru darbību piemita jau manam vecamtēvam Jānim Vidiņam, kuru izslēdza no cara universitātēm. Tēvu, kurš, starp citu, kritizēja arī Ulmaņa valdību, kopā ar ģimeni represēja 1941. gadā. Atgriezies no lēģera 1954. gadā, pirmais, ko viņš man teica: Juri, tu esi no dzimtas, kas nevienam nekad nav kalpojusi un liekusi muguru. No tā laikam Vidiņu uzskatos ceļas tā patoloģiskā taisnības izjūta. Esmu divreiz izsūtīts, bet represēts arī 1988. gadā, kad kā komunists, Rēzeknes slimnīcas galvenais ārsts iestājos “Helsinku – 86” grupā. Toreiz man pat ļāva izteikties LKP CK birojā. Sēdēja Pugo, Rubiks, Zukulis, Vagris, Gorbunovs. Pugo pāris vārdu bilda pat latviski, sak, ko tālāk domājat darīt. Toreiz viena no helsinkiešu prasībām bija Latvijā latviešu valodu par valsts valodu. Vai mēs gribam jaunu Karabahu un pilsoņu karu? Taču viņi man ļāva brīvi teikt, ko es domāju, un es arī pletēju vaļā. Cietumā mani nelika, no amata noņēma, no partijas izslēdza. Šodienas situācijā tiesībsargājošās iestādes aicina pilsoņus ziņot par novērotiem likumpārkāpumiem. Es izpildīju pilsonisko pienākumu – darīju zināmu sabiedrībai par iespējamu balsu pirkšanu Saeimas vēlēšanās, kas kvalificējams kā kriminālnoziegums.

– Sabiedrība to atceras, šķiet, “Vienotības” pārstāvji to pat atzina par apliecinājumu partijas rindu stiprumam.

– Cerēju uz partijas pašattīrīšanos, bet tā vietā ir Rēzeknes nodaļas iesniegums, ka Vidiņš grāvis partijas tēlu. Kas ir lielāka partijas tēla graušana – iespējamu noziedzīgu darbību atmaskošana vai to veikšana? Izmeklēšana par balsu pirkšanu turpinās, ir citas liecības, ka tādas lietas Latgalē notikušas, domāju, ka kompetentas iestādes faktus pierādīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Par šo Satori (Ijabs) Atbildēt

  Pat it kā “demokrātiskas” politiskas partijas iekšienē statūti tiek uztverti gluži kā satiksmes noteikumi Gruzijā – vairāk kā ieteikums, nevis kā obligāti pildāms likums. Ja mana nevaldāmā dvēsele tiem pretojas, jebkurš mēģinājums mani ierobežot ir “totalitārs” un “nedemokrātisks”.

  Vidiņš, vai tad nav pabijis dažādās organizācijās? Šķiet, ka ne tikai Vienotībā kašķis Vidiņa stilā. Labi tas nav.

 2. J.Vidiņš labāk lai paklusē. Gan viņs, gan viņa meita ir diezgan neuzticami cilvēki, kas gatavi nodot jeb ko, lai no tā gūtu sev labumu. Veidojot ‘Vienotību’ Vidiņa meita vienmēr centās izgrūst no “Vienotības’ nacionāli domājošus cilvēkus. Viņa centās izveidot tādu partiju, kas ir viņai un Āboltiņai paklausīgi kā pelēkas masas. Brīvdomāšana un nacionālās izpausmes netika pieļautas. Tāpēc jau arī Latvija ir tik pārkrievota un netiek izbeigta uzturēšanās atļauju izsniegšana par nekustamo īpašumu iegādi, ka rezultātā veidojas spekulatīvās cenas un vietējie nevar neko iegādāties, un tiek apdraudēta valsts drošība.

 3. Vidiņam kompānijas gan zīmīgas -komunisti,vienotība(komunistu un komsorgu mistrojums),pašam okupanti sagādaja labu dzīvi, bet pats līdz šim nav atzinis savu aktīvo sadarbību ar tiem,bet visu laiku aktīvi sadarbojas ar okupācijas režīma aktīvistiem.Var būt Vidiņam atgādināt kā šādus ļaudis sauc prastie latvieši

  • Tevi gan pamatīgi apstrādājuši Krievijas vēstniecībā.Jā Vidiņam tiešām sagādāja okupanti “labu”dzīvi, no 3-īs gadu vecuma 13 gadus Sibīrijas gulagā !Pēc Sibīrijas ar milzu pūlēm iestājās augstskolā,jo kā represēto negribēja pieņemt.Tikai ar savu prātu vi9su panāca un pēc studijām ar darbu.Uzcēla Rēzeknē slimnicu utt.Tev pie psihiatra steidzami jāārstējas !!!
   Tu labāk painteresējies kā tādus kā TU sauc !!

 4. ļaudis samērotu, manuprāt, nesaskaņas partijā ar to, kas Latvijas sabiedrībai draud, ja viens spēcīgs politiskais spēks tiek grauts personisku ambīciju dēļ.
  L.Lapsa taču darīja visu, ko spēja. Padomājiet, kādi mērķi!
  Atjēdzieties.

 5. Visa šmuce jau ir iekš tā,ka tie paši kompartijas un komsomola darboņi iekārtojušies amatu beņķos ,kā tajos ,tā šajos laikos.Tapēc arī valdīšanas metodes nav mainījušās.
  Kur jūs Latvijas politikā saskatat kaut kripatiņu ĪSTAS demokrātijas?Kad sākas amatu dalīšana,tētīt,tur jau tādas mafiju “razborkas”vien manām.Tagad tas pats ar prezidenta Pili un krēslu.Kuram no partijām rūpn Latvijas tēls un gods? NEVIENAM !!Nez vai Āboltiņa aizkārpīsies līdz Pilij.Pat ar naudas piešķiršanu okupantu / pēc 23g./ valsts val.kursiem,bet pati runā TV u.c.krievu mēlē.Varbūt pašai latviskas pašapziņas kursus vajag ???

 6. Kā to saprast – “KĀ VEIDĀ”,izsaka savu sakāmo? Varbūt arī jums jāpaanalizē SAVS muldāmais.
  Bet gudra viņa ir gan,tikai ne jūsu saprašanai !

 7. Smuka nenozīmē GUDRA!!! Tāda nu Viņķele galīgi NAV!!! Gudrs cilvēks nevar tik DUMJI izrunāties!!! Viņš vispirms būtu ielāgojis, KUR atrodas, AR KO runā, KAD runā un KĀ VEIDĀ izsaka savu sakāmo!!!

 8. atkal Vidiņš TV. Cik var!

 9. “Vienotība” (V.) pati grauj savu reputāciju, likdama polītiku augstāk par tautas interesēm:
  * Dombrovskis un Āboltiņa atteicās spert soļus lai nostiprinātu valsts valodu izglītības sistēmā un ārpus tās.
  * V. nekaunīgi iztirgo Latviju ar TUĀm.
  * Dombrovskis taisīja kailcirtes lai lāpītu budžetu.
  * V. vairāk cīnījās ar koalīcijas partneriem nekā ar SC.
  * V. maz ko darīja lai sakārtotu valsti un ieviestu sociālo taisnīgumu.
  * V. atsakās atvērt čekas maisus.

 10. Vidiņ, “V” ir jāaiziet, jo…viss ir falšs ! 1. Zaķis, lai domātu par Latviju vietā, domāja kā apčakarēt Latviju nemaksājot nodokļus ! 2. Sapirka pārbēdzējus no Zatlera partijas – tātad LAIMES MEKLĒTĀJUS, ne darboņus Latvijas labā ! 3. Dombrovskis atkāpas it kā apzinoties vainu valsts NEMĀKULĪGĀ VADĪŠANĀ, tomēr nepazuda, bet iekārtojās ES, lai tagad TO VADĪTU tikpat nemākulīgi, saņemot milzīgu naudu !!!
  4. ĀBOLTIŅU IZŠVILPA VĒLĒTĀJI, bet Junkurs, lai dāma nenokļūtu miskastē meloja, ZVĒROT TAUTAI, ka pildīs savu darbu pēc labākās sirdsapziņas, zinot, ka nokāpjot no tribīnes, atdos mandātu TAUTAS NĪSTAJAI Āboltiņai, kura smaidot vada “V ” uz BEZDIBENI !!! Vai tiešām Vidiņš ir vienīgais normālais !?!

 11. Palasīju šo interviju. Te viss ir tik jauki, vienkārši saprotami. Nu taisni tā, kā vidusmēra latvietim vajadzīgs. Rūdīts, skarbs latviešu brīvības cīnītājs jums stāsta, ka “Vienotība” ir laba, vajag tikai stiprināt partijas rindas un nevajag šo izcilo partiju atstumt no varas. Dombrovskis labs, prot visus samierināt, Āboltiņai arī nav ne vainas, prot organizēt Pie visām nebūšanām vainīgi ir kaut kādi zaķi, kuri it kā ir, it kā nav tās balsis pirkuši. Jā, un vēl tas, ka “Vienotība” negrib pašattīrīties no šiem zaķiem. Toties pašam vēstītājam gan draudot izslēgšana no šis dižās partijas.
  Latīņu valodā ir tāds teiciens: “Ak svētā vientiesība!”. Nevaru tikai saprast, vai tā svētā vietiesība mīt tajā Vidiņa kungā, vai tie, kuri šo interviju sagatavoja un publicēja cer uz šo svēto vietiesību no lasītāju puses.

 12. Vidiņam var būt pat 120% taisnības, taču atdzīvināt 1990.g.4.maijā “mirušo” demokrātiju nespēs pat visi Latvijas ārsti ar G.Andreju un P.Apini priekšgalā. Ja tiešām “latvieši nav draugos ar galvu”, tad var acīmredzamo ignorēt, un vēl 25 gadus censties demokrātiju atdzīvināt. Veiksmi vidiņiem!
  “Komunisma gals iezīmēja arī demokrātijas galu. Šodienas laikmets ir ne tikai postkomunistisks, bet arī postdemokrātisks! Šodien mēs esam liecinieki, kad tiek veidots demokrātiskais totalitārisms, jeb, ja vēlaties, totalitārais demokrātisms.” Par Rietumu totalitāro demokrātiju: Aleksandra Zinovjeva intervija (1999, Berlīne)

 13. Tam zaķim nodīrāt ādu un uztaisīt pižiku rudajai lapsai. Baigi fifīgi izskatītos!
  Bet, atklāti runājot, vemt gribas.

 14. Visi, kas pazīst šo veco pļurkšķi, brīnās: kur viņam tik gudra un jauka meita. Pats gan visu mūžu tik vien kā maisijis kakuci un nevienā darba vietā vai partijā nav varējis neko paveikt- tikai jaucis gaisu. TAČU ŠOREIZ VIŅAM TAISNĪBA PAR VISIEM 100% !

 15. Vienotība sev dzen atkal vienu naglu zārkā.
  Kāpēc vajadzētu aiztikt šo dīvaini?
  Drīzāk būtu jāizslēdz tie, kas no Latgales prasa viņa izslēgšanu, jo tikai muļķis vai vientiesis nedomā, ka Zaķis bija vainīgs, kaut arī netiešā veidā.

 16. I,Viņķele, kad runāja par tiem, kas strādājuši padomju laikos un godīgi strādājuši, vai apjēdza ko dara? Pie tam apzinoties sava vīra pensijas un algas apmērus, un pieplusojot savējos. Tīri psiholoģiski, vai apdomāja, cik ētiski bija veselu paaudzi nolīdzināt kā nebijušu.

  Par Helsinki – 86 grupu. Vai tad tur arī nebija domstarpību? Kā ar J.Ziemeli?

  • Piedodiet, bet Vinķele ir gandrīz vienīgā, kas patiesi raksturo kādu situāciju.
   Citi galvenokārt runā tikai to, kas Jums u.c pensionāriem patīk dzirdēt.
   Viņas viedoklis par padomju laika pensionāriem taču bija pamatots ar aprēķiniem, jo tajā laikā taču strādājošajiem un viņu darba devējiem netika prasīts izdarīt iemaksas, kas vēlāk varētu kalpot par pensiju aprēkināšanas avotiem.
   Tā nav Vinķeles vaina, bet gan padomju okupācijas vaina.

   • taču ne arī pensionāru vaina,bet Ilžuks jau to visu sagrūda uz tiem nepareizajā laikā strdājušajiem pensionāriem,kaut gan pats varbūt dzīvo to pensionāru celtajā namā un braukalē pa viņu ierīkotajiem ceļiem un lieto viņu celtajā HES saražoto elektrību.Nav gan nekādu ziņu par to,ko paliekošu(izņemot mutes brūķēšanu) ir sastrādājis pats Ilžuks.

   • Nav ne viņķeles, ne okupācijas varas, ne pensionāru vaina. Nez kādēļ visi aizmirsuši kā mūsu mīļotā valdība aizņēmās uz neatdošanu pensiju naudu.

  • Tāpēc jau polotiķis ir politiķis, lai savu argumentāciju pasniegtu līdzsvaroti, bez ļaužu psiholoģiskas iznīcināšanas.
   Ļoti daudzi saprot situāciju, visi jau nav N.Ušakova elektorāts. Tā nebija veiksmīga komunikācija, un Vienotībai tā arī neko labu nenesa – padomju okupācijas vainu pārmest cilvēkiem. Tad jau slimajam arī varam sacīt pats vainīgs, jo slims. Kaut kā amorāli, jo tas nebija šo cilvēku spēkos, kaut ko mainīt. Latvijas iedzīvotāji ļoti labi saprata krīzes situāciju. Politiķi varētu pamācīties no Latvijas ļaudīm izturību un pacietību, ko starp citu kādā tikšanās reizē atzina Valdis Dombrovskis.

 17. saprotu, J.Vidiņš ar bija vēlēšanu listē.

 18. Man tā veļas mazgāšana Vienotībā šķiet bīstama. Vai Jūs saprotat, kādas var būt sekas?

 19. Gods un cieņa šim cilvēkam !

Draugiem Facebook Twitter Google+