×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

“Baltajā flīģelī” uzstāsies Rīgas Doma meiteņu koris “Tiāra” un Kristīne Zadovska.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

9. novembrī koncertzālē ,,Baltais flīģelis” Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Zadovska, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiāra” un tā mākslinieciskā vadītāja diriģente Aira Birziņa aicina uz Latvijas svētkiem veltītu koncertu ,,Latvijai”.
Rīgas Doma meiteņu kora izpildījumā skanēs daudzveidīga latviešu komponistu kora mūzika – tautasdziesmas Andra Sējāna, Jura Vaivoda, Valta Pūces apdarēs, Riharda Dubras, Jāņa Lūsēna un Mārtiņa Brauna oriģināldziesmas, kā arī dažādu gadsimtu autoru sakrālā un laicīgā mūzika. Soliste Kristīne Zadovska izpildīs solo dziesmas un kā arī muzicēs ar kori skaņdarbos komponētus balsij un korim.
Rīgas Doma meiteņu koris, kas dibināts 1997. gadā, ir viens no spilgtākajiem muzikālajiem kolektīviem Latvijā, apvienojot tajā 107 jaunās dziedātājas no 9 līdz 16 gadu vecumam. Koris koncertējis koncertzālēs un baznīcās Rīgā, daudzviet Latvijā, arī Igaunijā, Lietuvā, Zviedrijā, Vācijā. Piedalījies konkursos un festivālos Lielbritānijā, Spānijā, Ungārijā, Itālijā, Igaunijā, ieguvis uzvaras vairākos starptautiskos koru konkursos. 2013. gada pavasarī kora koncertsastāvam tika dots vārds “Tiāra”. Kora mākslinieciskā vadītāja ir diriģente Aira Birziņa.
Atzīmējot kora 15 gadu jubileju, pagājušā gada maijā, tika izdots pirmais kora garīgās mūzikas albums „Jubilatio”, kurš ierakstīts Rīgas Domā kopā ar ērģelnieci Vitu Kalnciemu. Albums tika nominēts Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai kategorijā „Labākais koru un vokālo grupu mūzikas albums”.
Kristīne Zadovska kopš 1994. gada ir Latvijas Nacionālās operas soliste. Ar koncertiem un dalību operizrādēs viesojusies Eiropā, Krievijā, ASV, Kanādā un Taivānā. Saņēmusi korporācijas Talavija profesora Paula Saksa Atzinības balvu, kā arī ir Jāz.Vītola Starptautiskā vokālistu konkursa 1994. g. laureāte. Par Karmenas lomu ieguvusi ,,Spēlmaņu nakts” 2001. gada balvas Gada labākās dziedātājas titulu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+