Mobilā versija
+2.8°C
Ziedonis
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
20. augusts, 2015
Drukāt

“Baltajā naktī” atklās piemirstu Pārdaugavas apkārtni – Zundu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

5. septembrī, mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros jaunā gaismā tiks celta Pārdaugavas senākā ciema Zunda darbīgo iedzīvotāju ikdiena, sola producente Zane Estere Grundmane.

“Baltās nakts” laikā notiks “Zundas sādžas” svētki, kuros atklās “Pigeon-Bridge” un “Multenkulten” vadīto “Zundas skolu”. Tajā, izmantojot gaismas un ēnu spēli, bērni un citi interesenti varēs projicēt Zunda ciema vēsturi, skaidro Grundmane.

Vakara gaitā koncertvietā “Zunda dārzs” sirreālistiskus sapņu stāstus atskaņos dziedātāja Elizabete Balčus. Etnogrāfiskā ceļojumā “Laiva” pa Latvijas ūdens takām vedīs kokļu mūzika ģitāristu izpildījumā, kur apvienojušies mūziķi no grupām “Soundarcade”, “Tesa” un “S.I.L.S.”. Savukārt pa dziļām meža takām izvadīs eksperimentālā folka grupa “Das Sonntags Legion”.

“Zundas sādžas” svētkos piedalīsies arī ārvalstu viesi – teātra trupas “United Sorry” un “Theater im Bahnhof” no Austrijas, aicinot ikvienu svinēt dzīves, mīlestības un nāves valdzinošo sākumu un beigas koncertizrādē “No, Nothing!”. Mākslinieku izveidotā grupa “Die Liebe, ihr Tod un sein Lebensberater” skatīsies acīs bailēm un kārdinājumiem, kas saistās ar nāvi, un ar patiesu dzirksteli acīs svinēs dzīvi tās patiesā priekā un skaistumā.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+